Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

wtorek 02 czerwca 2020

Erazma, Marianny, Marzeny

reklama

Gmina Przykona zabezpieczyła mieszkańców w maseczki ochronne

Gmina Przykona zabezpieczyła mieszkańców w maseczki ochronne - fot. OSP Smulsko
fot. OSP Smulsko 

W dniu dzisiejszym tj 16 kwietnia br. wchodzi ogólnopolski nakaz zakrywania ust i nosa wśród wszystkich przebywających w przestrzeni publicznej. W gminach powiatu tureckiego prowadzone były zmasowane akcje wyposażania mieszkańców w maseczki ochronne. Nie inaczej sprawę potraktowała gmina Przykona, która w środę 15 kwietnia postarała się przekazać każdemu mieszkańcowi takowe zabezpieczanie.

Jak poinformował redakcję Turek.net.pl wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski około 5 tyś maseczek zostało dostarczonych do domostw w gminie za sprawą strażaków z lokalnych Ochotniczych Straży Pożarniczych. Maseczki trafiły do skrzynek pocztowych. Akcja trwała całą środę od rana do późnych godzin nocnych. "Tak udało się, zakupione maseczki z pomocą druhów z OSP udało się 15 kwietnia dostarczyć do wszystkich mieszkańców. Na ten pierwszy okres nakazu nasi mieszkańcy zostali zaopatrzeni w maseczki i wierzę w to że będą nosić je zgodnie z wytycznymi. Gmina wydała na ten cel 15 tyś zł" - potwierdza Broniszewski.

reklama

Jak informuje wójt Broniszewski lista mieszkańców, którym przekazano maseczki została przygotowana wg danych znanych gminie. Jeżeli jednak występują osoby, które takowych maseczek nie otrzymały to wszystkie takie sygnały są wychwytywane i uzupełniane na bieżąco.

"Jednostki OSP nam bardzo tutaj pomogły, w rozdysponowaniu tych maseczek także słowa podziękowania dla druhów którzy się sprężyli i te maseczki dostarczyli"- podsumował wójt.

Podobne artykuły

Brak chorych na COVID-19 w powiecie tureckim....

Brak chorych na COVID-19 w powiecie tureckim....

z dzisiaj
XVIII Sesja Rady Gminy Przykona

XVIII Sesja Rady Gminy Przykona

z dzisiaj
Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama