poniedziałek 23 listopada 2020

Adeli, Felicyty, Klemensa

reklama

Gmina Przykona zabezpieczyła mieszkańców w maseczki ochronne

Gmina Przykona zabezpieczyła mieszkańców w maseczki ochronne - fot. OSP Smulsko
fot. OSP Smulsko 

W dniu dzisiejszym tj 16 kwietnia br. wchodzi ogólnopolski nakaz zakrywania ust i nosa wśród wszystkich przebywających w przestrzeni publicznej. W gminach powiatu tureckiego prowadzone były zmasowane akcje wyposażania mieszkańców w maseczki ochronne. Nie inaczej sprawę potraktowała gmina Przykona, która w środę 15 kwietnia postarała się przekazać każdemu mieszkańcowi takowe zabezpieczanie.

Jak poinformował redakcję Turek.net.pl wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski około 5 tyś maseczek zostało dostarczonych do domostw w gminie za sprawą strażaków z lokalnych Ochotniczych Straży Pożarniczych. Maseczki trafiły do skrzynek pocztowych. Akcja trwała całą środę od rana do późnych godzin nocnych. "Tak udało się, zakupione maseczki z pomocą druhów z OSP udało się 15 kwietnia dostarczyć do wszystkich mieszkańców. Na ten pierwszy okres nakazu nasi mieszkańcy zostali zaopatrzeni w maseczki i wierzę w to że będą nosić je zgodnie z wytycznymi. Gmina wydała na ten cel 15 tyś zł" - potwierdza Broniszewski.

reklama

Jak informuje wójt Broniszewski lista mieszkańców, którym przekazano maseczki została przygotowana wg danych znanych gminie. Jeżeli jednak występują osoby, które takowych maseczek nie otrzymały to wszystkie takie sygnały są wychwytywane i uzupełniane na bieżąco.

"Jednostki OSP nam bardzo tutaj pomogły, w rozdysponowaniu tych maseczek także słowa podziękowania dla druhów którzy się sprężyli i te maseczki dostarczyli"- podsumował wójt.

Podobne artykuły

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

z dzisiaj
Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie...

Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie osocza...

21 list.
Poradnie specjalistyczne w szpitalu od...

Poradnie specjalistyczne w szpitalu od poniedziałku...

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama