poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Przykona zabezpieczyła mieszkańców w maseczki ochronne

Gmina Przykona zabezpieczyła mieszkańców w maseczki ochronne - fot. OSP Smulsko
fot. OSP Smulsko 

W dniu dzisiejszym tj 16 kwietnia br. wchodzi ogólnopolski nakaz zakrywania ust i nosa wśród wszystkich przebywających w przestrzeni publicznej. W gminach powiatu tureckiego prowadzone były zmasowane akcje wyposażania mieszkańców w maseczki ochronne. Nie inaczej sprawę potraktowała gmina Przykona, która w środę 15 kwietnia postarała się przekazać każdemu mieszkańcowi takowe zabezpieczanie.

Jak poinformował redakcję Turek.net.pl wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski około 5 tyś maseczek zostało dostarczonych do domostw w gminie za sprawą strażaków z lokalnych Ochotniczych Straży Pożarniczych. Maseczki trafiły do skrzynek pocztowych. Akcja trwała całą środę od rana do późnych godzin nocnych. "Tak udało się, zakupione maseczki z pomocą druhów z OSP udało się 15 kwietnia dostarczyć do wszystkich mieszkańców. Na ten pierwszy okres nakazu nasi mieszkańcy zostali zaopatrzeni w maseczki i wierzę w to że będą nosić je zgodnie z wytycznymi. Gmina wydała na ten cel 15 tyś zł" - potwierdza Broniszewski.

reklama

Jak informuje wójt Broniszewski lista mieszkańców, którym przekazano maseczki została przygotowana wg danych znanych gminie. Jeżeli jednak występują osoby, które takowych maseczek nie otrzymały to wszystkie takie sygnały są wychwytywane i uzupełniane na bieżąco.

"Jednostki OSP nam bardzo tutaj pomogły, w rozdysponowaniu tych maseczek także słowa podziękowania dla druhów którzy się sprężyli i te maseczki dostarczyli"- podsumował wójt.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. OSP Smulsko2
fot. OSP Boleszczyn3

Podobne artykuły

Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

8 wrz.
Pierwsze takie regaty. O Puchar Wójta Gminy...

Pierwsze takie regaty. O Puchar Wójta Gminy Przykona...

24 sierp.
Dożynki, dożynki, zakończone żniwa, każdy...

Dożynki, dożynki, zakończone żniwa, każdy rolnik w...

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama