sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Dwóch mężczyzn z koronawirusem w turkowskim szpitalu.

Dwóch mężczyzn z koronawirusem w turkowskim szpitalu. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Wg informacji jakie dotarły w godzinach popołudniowych do naszej redakcji z dwóch niezależnych źródeł w szpitalu w Turku stwierdzono u dwóch pacjentów zarażenie koronawirusem SARS-COV-2. Informacje te potwierdza dyrekcja placówki w nadesłanym do redakcji komunikacie.

W dniu 17 kwietnia w SP ZOZ w Turku potwierdzono pozytywny wynik zalażeniem koronawirusem u dwóch pacjentów. Oba przypadki dotyczą osób przewiezionych do turkowskiego szpitala ze Szpitala Wojewódzkiego w Kaliszu. W trakcie transportu pacjentów z Kalisza nie było wiadomo, że są one zarażone COVID-19. Pacjenci przebywali na terenie szpitala w Turku od 10 kwietnia - informuje dyrektor placówki.

reklama

Poniżej pełna treść komunikatu SP ZOZ Turek.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku informuje, że w dniu 17 kwietnia 2020 roku u dwóch pacjentów przebywających na oddziale wewnętrznym potwierdzony został wynik pozytywny w kierunku koronawirusa SARS -CoV -2. Pacjenci należeli do grupy pacjentów przekazanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu. W stosunku do tych pacjentów były stosowane odpowiednie procedury w zakresie ochrony osobistej przez personel oddziału. Oddział Wewnętrzny funkcjonuje normalnie pacjenci z pozytywnym wynikiem aktualnie nie przebywają w SP ZOZ w Turku.

Dyrektor
SP ZOZ w Turku

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki zarażonymi pacjentami są dwaj mężczyźni w wieku 56 i 86 lat. Wg nieoficjalnych informacji jeden z pacjentów zmarł dziś w piątek 17 kwietnia we wczesnych godzinach porannych. Drugi mężczyna w ciężkim stanie oddycha za pomocą respiratora. Planowany jest jego transport do szpitala w Poznaniu.  

reklama

W trybie pilnym na godzinę 19.30 zostało zaplanowane posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Taką informacje potwierdza burmistrz Antosik. Posiedzenie ma związek ostatnimi doniesieniami na temat pacjentów z Kalisza, którzy od 10 kwietnia przebywali na terenie szpitala w Turku.

Podobne artykuły

Wzrasta liczba ozdrowieńców w powiecie. Jeden...

Wzrasta liczba ozdrowieńców w powiecie. Jeden nowy...

6 sierp.
1 września uczniowie wracają do szkół i bez...

1 września uczniowie wracają do szkół i bez...

6 sierp.
Piąta ofiara koronawirusa w powiecie. W...

Piąta ofiara koronawirusa w powiecie. W Poznaniu na...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama