sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Gmina Dobra przyjacielem pszczół

Gmina Dobra przyjacielem pszczół
 

Gmina Dobra złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na dotację celową w kwocie około 20.000,00 zł na zakup sadzonek drzew miododajnych tym samym gmina stanie się przyjazna pszczołom.

Nawet kilka milinów pszczół może paść z powodu rolniczych oprysków. Mimo wieloletniej edukacji rolników, aby takie zabiegi robić po zmierzchu, wciąż zdarzają się niewłaściwe praktyki. Wciąż są bezmyślnie opryskiwane pola chemikaliami w ciągu dnia. Niesie to katastrofalne skutki dla latających wtedy pszczół.

reklama

Pszczelarze mówią, że zatrucie pszczół to ogromna strata. Nie jest później łatwo odbudować taką pasiekę, w danym sezonie praca pszczelarza może więc zostać całkowicie zaprzepaszczona.

Na chwile obecną gmina poszukuje miejsc w których zakupione sadzonki mogły być posadzone. W tym celu została wydana broszura informująca mieszkańców, która zachęca do wzięcia udziału w akcji oraz informuje o zasadach jakie przyświecają Przyjaciołom pszczół.  Jednym z miejsc gdzie miododajne drzewka mogłyby zostać posadzone jest park w Skęczniewie. 

Gmina Dobra przyjacielem pszczół

Podobne artykuły

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu...

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu "Pięknieje...

31 lip.
Pompy ciepła Immergas - technologia w zgodzie z...

Pompy ciepła Immergas - technologia w zgodzie z naturą

18 czerw.
Czyste powietrze zaczyna się w Twoim domu

Czyste powietrze zaczyna się w Twoim domu

3 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama