sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Wyszynie, trochę inaczej niż zwykle...

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Wyszynie, trochę inaczej niż zwykle...
 

W dniu 22 kwietnia obchodzimy „ Światowy Dzień Ziemi” w związku z tym w Szkole Podstawowej w Wyszynie przygotowania trwały już od dawna (co można zauważyć w galerii). Zorganizowano akcję podczas której segregowano śmieci. W ramach nauki zdalnej uczniowie  szkoły pokazali w jaki sposób poprawnie segregować śmieci, jak dbać o środowisko oraz za co kochają naszą planetę. Wszystkie klasy brały udział w konkursie zorganizowanym przez p. K. Żółtyszek oraz p. I. Ujazdowską, aby otrzymać miano „EKO KLASY”, w tym roku ten tytuł zdobyła klasa II. Serdecznie gratulujemy!  

Grupa „Świetliczaki” wykazały się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością podczas tworzenia Eko-Stworków, które powstały z surowców wtórnych. Jak widać na poniższych zdjęciach są one wspaniałą dekoracją. Oprócz tego w ramach pracy zdalnej uczniowie świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami wybrali się na wirtualny spacer po swoich ogrodach i okolicznych lasach a także wykonali ilustrację nawiązującej do piosenki M. Jeżowskiej „Moja Planeta”. Spoglądając na nadesłane zdjęcia możemy zauważyć, że każde dziecko wie, jak dba się o naszą planetę!  

reklama

Światowy Dzień Ziemi to jednocześnie czas, by każdy z nas zrobił sobie niewielki rachunek sumienia, podsumowujący nasze codzienne postępowanie. Domowy recykling, zużycie wody czy troska o najbliższe otoczenie. Każdy nasz najmniejszy choćby gest przyczynia się do poprawy jakości środowiska. 

I. Ujazdowska, E. Skitek, K. Żółtyszek

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Poradniki młodego EKOLOGA dla najmłodszych z...

Poradniki młodego EKOLOGA dla najmłodszych z gminy...

23 kw.
Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów...

Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów Szkoły...

14-05-2020
Przedstawienie zimowe dzieci z oddziału...

Przedstawienie zimowe dzieci z oddziału...

23-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama