wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

OSP Władysławów apeluje: Nie bądź żyła, oddaj krew już 10 maja!

OSP Władysławów apeluje: Nie bądź żyła, oddaj krew już 10 maja!  - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławowie  przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje kolejny pobór krwi.  Już 10 maja od godziny 10.00 do 14.00 każdy kto zawita do sali OSP Władysławów może zostać Honorowym Dawcą Krwi. 

Już po raz piąty druhowie z OSP Władysławów organizują pobór tego życiodajnego płynu. Krwiodawcą może zostać każda osoba, która ukończyła 18 rok życia, czuje się zdrowa i waży powyżej 50 kg oraz zgłosi się z dowodem osobistym. Bez względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną krew jest potrzebna każdego dnia, więc jeśli jesteś zdrowy, nie przechodzisz obecnie żadnej infekcji i w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywałeś za granicą, przyjdź w dniu akcji oddaj krew i uratuj komuś życie.

reklama

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem i nie uzależnia. Pamiętaj! Zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większa ilość wody i tuz przed oddaniem powstrzymasz się od palenia papierosów. Łączy nas krew, która ratuje życie.

OSP Władysławów apeluje: Nie bądź żyła, oddaj krew już 10 maja!

Podobne artykuły

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

17 wrz.
Oddali ponad 13 litrów krwi w zbiórce z Klubem...

Oddali ponad 13 litrów krwi w zbiórce z Klubem SHDK...

10 wrz.
I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

I Ty zostań Honorowym Dawcą Krwi. Kolejna akcja...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama