środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pandemia nie sparaliżowała Rady Gminy Malanów

Pandemia nie sparaliżowała Rady Gminy Malanów - fot. UG Malanwów
fot. UG Malanwów 

Pomimo stanu epidemii malanowski urząd pracuje względnie normalnie. Co prawda wejście do urzędu jest ograniczone dla interesantów, ale korespondencję można dostarczać drogą elektroniczną, pocztową lub zostawić w skrzynce podawczej przed urzędem. Uchwalone przez parlament przepisy umożliwiają nam odsunięcie w czasie załatwienia wielu spraw. 

Zamiast pracy na Komisjach Radni zapoznają się w domu z otrzymanymi dokumentami i mailowo przesyłają do urzędu pytania. Tą samą drogą otrzymują odpowiedzi. Także sesja nie odbywa się standardowo. Sala, na której obradują Radni została odpowiednio przystosowana, aby zachować bezpieczne odległości. Ilość osób obecnych podczas sesji zredukowano do minimum. Radni mają do dyspozycji maseczki, rękawiczki oraz płyn dezynfekcyjny. W takich warunkach, tuż przed majowym weekendem, odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Malanów. Uczestniczyli w niej wszyscy Radni, którzy podjęli 5 uchwał:

reklama

- w sprawie uchylenia Uchwały Nr XIV/101/2020 Rady Gminy Malanów z dnia 28 stycznia 2020 r. w sprawie przystąpienia Gminy Malanów do realizacji programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – Edycja 2019 – 2020. Powodem rezygnacji z udziału w Programie był brak kandydatów posiadających wymagane kwalifikacje do pracy na stanowisku asystent osobisty osoby niepełnosprawnej (15 głosów ZA).

- w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Malanów oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od dnia 1 września 2020 roku. Aktualizacja planu sieci wynika z podjętej przez Radę Gminy Malanów w dniu 25 marca 2020r. uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Kotwasicach (15 głosów ZA).

- w sprawie zmiany Uchwały Nr XI/57/2015 Rady Gminy w Malanowie z dnia 14 sierpnia 2015 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości. Wzór deklaracji musiał zostać dostosowany do obowiązujących przepisów, tj. rozszerzony o dodatkową klauzulę informacyjną (15 głosów ZA).

- zmianami w budżecie i wieloletnią prognozą finansową (15 głosów ZA).

reklama

W końcowej części sesji przychodzi czas na wnioski, informacje, zapytania. Poruszone zostały tematy: prośby Prezesa Tureckiej Izby Gospodarczej dot. zwolnienia przedsiębiorców z podatków i opłat do końca 2020 roku; dożynek; podziękowań za szycie maseczek przez mieszkańców; uruchomienia przedszkola; wynagrodzeń w oświacie w czasie pandemii; instalacji fotowoltaicznych; chodnika przy drodze powiatowej w Dziadowicach; pracy nauczycieli; problemów z wodą w czasie suszy; zawieszenia odczytów liczników wody; funkcjonowania PSZOK-u; zabezpieczenia hydrantów przed kradzieżą wody; komputerów z projektu „Zdalna szkoła”. Około godziny 11:40 Przewodniczący Rady Gminy zamknął obrady XVI sesji Rady Gminy Malanów.

źródło: UG Malanów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Sześcioro uczniów

Sześcioro uczniów "Piątki" wzięło udział w obradach...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama