niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Koniec wydobycia na odkrywce Adamów. ZE PAK zwalnia blisko 240 pracowników w kopalniach.

Koniec wydobycia na odkrywce Adamów. ZE PAK zwalnia blisko 240 pracowników w kopalniach. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

W opublikowanym dzisiaj komunikacie PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów oraz PAK Górnictwo informują o podjęciu uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Zwolnienia mają objąć maksymalnie do 237 pracowników. 

Zwolnienia grupowe w dwóch ww. spółkach zależnych zostaną przeprowadzone w okresie od 1 lipca 2020 roku do 31 października 2020 roku i obejmą w PAK KWB Adamów SA maksymalnie 111 pracowników, a w PAK Górnictwo Sp. z o.o. maksymalnie 126 pracowników.

Jak informuje ZE PAK, konsekwencją podjęcia uchwał przez zarządy PAK KWB Adamów oraz PAK Górnictwo o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji, jest powiadomienie zakładowych organizacji związkowych o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwrócenie się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji.

reklama

Zwolnienia grupowe w dwóch ww. spółkach zależnych zostaną przeprowadzone w okresie od 1 lipca 2020 roku do 31 października 2020 roku i obejmą w PAK KWB Adamów maksymalnie 111 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 126 pracowników. Spółka opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerw związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w PAK KWB Adamów oraz w PAK Górnictwo. Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanych rezerw oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki – czytamy w komunikacie spółki.

PAK KWB Adamów SA powiadomi także Powiatowy Urząd Pracy w Turku o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych, natomiast PAK Górnictwo Sp. z o.o. powiadomi Powiatowy Urząd Pracy w Koninie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Turku.

 

Podobne artykuły

KWB Adamów przechodzi do historii. ZE PAK...

KWB Adamów przechodzi do historii. ZE PAK zdecydował...

4 sierp.
Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na...

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na zwolnienia...

29 lip.
Taras widokowy na

Taras widokowy na "polskich Malediwach"? Są plany...

17 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama