piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572 uczniów. Nie obyło się bez incydentów.

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572 uczniów. Nie obyło się bez incydentów.
 

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczęły się dziś w poniedziałek 8 czerwca o godz. 9.00 we wszystkich szkołach średnich powiatu. Maturzyści o jak najlepsze wyniki walczyć będą do 29 czerwca. Tradycynie już, nie obyło się bez incydentów z groźbami bombowymi.

Ze względu na pandemię koronawirusa maturzyści i nauczyciele podczas tegorocznych egzaminów muszą zachować szczególne środki ostrożności. Chodzi m. in. o zachowanie odpowiedniej odległości i nietłoczenie się przed wejściami do sal egzaminacyjnych. Szkoły zostały zobowiązane do dezynfekcji krzeseł i biurek przed i po egzaminach. W powiecie tureckim funkcjonują trzy szkoły średnie tj Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Łącznie do matur przystąpiło 524 uczniów.

reklama

We wszystkich szkołach średnich w tym roku do matury podchodzi łącznie 572 osoby. W rozbiciu na poszczególne szkoły ilość maturzystów wygląda następująco: LO Turek 274 osoby, w ZST 239 a w ZSR w Kaczkach Śr. 59 absolwentów. Każdy z tegorocznych maturzystów musi podejść do egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa nie odbędą się egzaminy ustne. W całym kraju do egzaminów maturalnych przystąpiło około 280 tysięcy maturzystów.

Tradycją stały się alarmy bombowe poprzedzające rozpoczęcie egzaminów maturalnych. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku w niedzielę 7 czerwca w godzinach wieczornych przeprowadzone zostały przeszukania budynków ZSR w Kaczkach Śr. oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. W sprawdzaniu budynków udział brali strażacy z PSP Turek a ze strony policji grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Przeprowadzone czynności to efekt listu o podejrzanej treści, który w godzinach popołudniowych trafił na skrzynki poczty elektronicznej wspomnianych szkół. Placówki zostały sprawdzone i nie znaleziono żadnych podejrzanych przedmiotów.

Matura jest dla młodych przepustką na studia, nic więc dziwnego, że towarzyszy jej duży stres i obawa, aby uzyskać zadowalające wyniki. Kto sumiennie czytał lektury - nie powinien się bać, jednak, jak wiadomo, zawsze może pojawić się coś, co wywołuje zaskoczenie. Często też silne nerwy i presja robią swoje, co sprzyja pomyłkom i niepotrzebnym łzom.

Mamy jednak nadzieję, że tegoroczne egzaminy upłyną spokojnie i za jakiś czas będą tylko miłym wspomnieniem. Maturzystom życzymy połamania pióra i czekamy na opinie odnośnie tematów i stopnia trudności postawionych przed nimi zadań!

Za tydzień tj. 16 czerwca ruszają także egzaminy ośmioklasistów. Egzaminy absolwentów podstawówek będą trwały do 18 czerwca br.

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.
Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

5 lip.
Ruszyły matury. Ponad sześciuset abiturientów...

Ruszyły matury. Ponad sześciuset abiturientów zdaje...

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama