wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

21°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Zakończono budowę drogi Długa Wieś - Moczydła. Całkowity koszt inwestycji to 280 tys zł.

Zakończono budowę drogi Długa Wieś - Moczydła. Całkowity koszt inwestycji to 280 tys zł.
 

W piątek 5 czerwca odbyło się otwarcie drogi gminnej Długa Wieś - Moczydła. Inwestycja ta była realizowana w ramach programu budowy (przebudowy) dróg dojazdowych do gruntów rolnych realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, funduszu sołeckiego sołectwa Moczydła oraz w największej części z budżetu Gminy Dobra.

Koszt całej inwestycji wyniósł blisko 280 tys zł. Wykonany III ostatni już odcinek drogi o długości 880 metrów połączył drogę, która zaczyna się w Długiej Wsi przy cmentarzu a kończy się przy drodze powiatowej Żeronice-Boleszczyn, która na chwilę obecną jest drogą gruntową.

reklama

Odbiór drogi a zarazem jej otwarcie odbyło się w obecności Burmistrza Dobrej Tadeusza Geblera, Zastępcy Burmistrza Przemysława Tomczaka, Kierownika Referatu Inwestycji Marka Świętochowskiego, radnego Rady Miejskiej w Dobrej Marcina Marciniaka, który mocno zabiegał o wykonanie tej inwestycji podobnie jak przy poprzednich dwóch etapach budowy tej drogi, członka Rady Sołeckiej Grzegorza Banasiaka, który zastąpił podczas otwarcia nieobecną Panią Sołtys Moczydeł Teresą Światłowską, która także poczyniła wiele starań o to aby ta inwestycja została wykonana, oraz wykonawcy robót Pana Rafała Świątka właściciela Zakładu Usługowo - Produkcyjnego Roboty Drogowo–Budowlane z Rajska, gmina Opatówek.

Pan Grzegorz Banasiak przedstawiciel sołectwa Moczydła nie krył zadowolenia z inwestycji. Długo wyczekiwana droga była realizowana w kilku etapach ale udało się pomyślnie ją zrealizować i będzie służyła na długie lata.

- Liczymy, że wspomniana gruntowa droga powiatowa na odcinku Żeronice-Boleszczyn, a dokładnie chociaż odcinek około 600 metrów zostanie również utwardzony co znacznie ułatwi komunikację i połączy na tym odcinku gminę Przykona z gminą Dobrą - informuje Urząd Miejski w Dobrej.

Podobne artykuły

200 nowych miejsc pracy. AJ Group inwesytuje w...

200 nowych miejsc pracy. AJ Group inwesytuje w...

10 czerw.
 Będzie nowa nawierzchnia na drodze w Gąsinie

Będzie nowa nawierzchnia na drodze w Gąsinie

8 czerw.
Gmina Malanów pozyskała pieniądze z Urzędu...

Gmina Malanów pozyskała pieniądze z Urzędu...

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama