środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Zmiany w budżecie i życzenia dla Druhów z Wyszyny podczas XX sesji Rady Gminy Władysławów

Zmiany w budżecie i życzenia dla Druhów z Wyszyny podczas XX sesji Rady Gminy Władysławów - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Radni Gminy Władysławów w piątek, tj. 5 czerwca 2020 r., spotkali się podczas nadzwyczajnej XX Sesji Rady Gminy Władysławów. Celem było przyjęcie zmian w samorządowym budżecie, ale nie zabrakło również miłych akcentów związanych z jubileuszem, jaki obchodzi w tym roku jednostka OSP z Wyszyny.

Wśród zmian, jakie wprowadzono do budżetu były m.in. te dotyczące straży pożarnych. Do jednostek z terenu Gminy trafi 40.000,00 zł., co ma związek z dotacjami z Państwowej Straży Pożarnej. Corocznie straże z terenu naszej gminy otrzymują dotacje z Państwowej Straży Pożarnej, ale w ramach uzupełnienia ich wkładu własnego staramy się pomóc – mówiła Wójt Gminy Elżbieta Klanowska. W tej puli znalazło się także 5.000,00 zł., które Samorząd przeznaczy dla Druhów z Międzylesia na zakup nowszego samochodu, co umożliwi im dalsze starania o doposażanie swojej jednostki.

reklama

Jak podczas Sesji wspominała Pani Wójt plany majowych uroczystości pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Dlatego też Sesja nadzwyczajna była doskonałą okazją do tego, aby złożyć życzenia i wręczyć upominek Druhom z Wyszyny, którzy to 5 maja świętowali 100-lecie swojej jednostki. Epidemia uniemożliwiła nam realizację naszych zadań, musieliśmy ograniczyć się do niezbędnego minimum. Mieliśmy przygotowane okolicznościowe życzenia. Chcielibyśmy przekazać życzenia w imieniu całego Samorządu. Sto lat tej jednostki to wielka chluba. Życzymy wszystkiego najlepszego tej jednostce. Życzę Druhom, aby byli nadal tak aktywni jak są, bo jeśli chodzi o strażaków z OSP Wyszyna są bardzo aktywni, bardzo skuteczni. Za to serdecznie dziękuję. Życzę zadowolenia ze służby, bo to ciężka służba, w ramach wolontariatu, którą czynią dla swojej lokalnej społeczności. Trzeba przyznać, że to udany rok dla OSP Wyszyna. Podejmowaliście wiele działań, inwestowaliście w wyposażenie strażnicy, sprzęt - mówiła Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, która wraz z Przewodniczącą Krystyną Michalak na ręce Prezesa OSP oraz Radnego Bartłomieja Wiśniewskiego złożyły nie tylko okolicznościowy grawer, ale też symboliczny czek na 20.000,00 zł, który Druhowie z pewnością przeznaczą na kolejne ważne inwestycje.

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na...

XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na 2021...

4 st.
Budżet Powiatu Tureckiego na 2021 rok uchwalony

Budżet Powiatu Tureckiego na 2021 rok uchwalony

2 st.
Radni jednogłośnie uchwalili budżet dla Turku...

Radni jednogłośnie uchwalili budżet dla Turku na...

30-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama