środa 21 października 2020

Celiny, Hilarego, Janusza

reklama

Wójt Malanowa z absolutorium i wotum zaufania

Wójt Malanowa z absolutorium i wotum zaufania - fot. UG Malanów
fot. UG Malanów 

W czwartek 25 czerwca odbyła się XVIII sesja Rady Gminy Malanów. Uczestniczący w obradach radni jednogłośnie udzielili Wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Malanów za 2019 rok.

Sesja absolutoryjna to zawsze, obok budżetowej, najważniejsza sesja w roku. Absolutorium jest  wyrazem akceptacji rady gminy dla sposobu wykonania budżetu w poprzednim roku przez Wójta, a tym samym potwierdzeniem prawidłowości finansowego działania samorządu.

reklama

Zanim malanowscy radni zajęli się procedurą absolutoryjną, w pierwszej kolejności pochylili się nad raportem o stanie gminy oraz wotum zaufania dla Wójta.

Rok 2020 jest drugim, w którym zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Wójt Gminy zobowiązany jest przedstawić radzie, raport o stanie gminy. Dokument ten swoją treścią obejmuje wszystkie aspekty funkcjonowania gminy w 2019 roku: budżet, środowisko, zabytki, sport, kulturę, pomoc społeczną, edukację, gospodarkę przestrzenną oraz pozostałe informacje o gminie. Dzięki niemu również mieszkańcy  zyskują co roku okazję, by przyjrzeć się pracy władz samorządowych, przekonać się na jakie cele są pożytkowane gminne fundusze i co dzięki nim udaje się zrobić. Z raportem można zapoznać się na http://bip.malanow.pl/?a=5476

Wotum zaufania jest ustosunkowaniem się rady gminy do informacji przedstawionych przez wójta we wspomnianym dokumencie. Raport został przyjęty bez uwag, a tym samym Wójt Ireneusz Augustyniak otrzymał wotum zaufania.

reklama

Głosowanie nad udzieleniem absolutorium poprzedziło przyjęcie przez Radę sprawozdania z wykonania budżetu, oraz sprawozdania finansowego, które przedstawiła Skarbnik Gminy Malanów - Marzanna Szczap. Zgodnie ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2019 rok, wykonane dochody wyniosły 35 310 795,56 zł czyli 99,96% planu, natomiast wydatki stanowiły 33 791 658,58 zł tj. 93,13% planu, w tym wydatki majątkowe 3 525 732 zł.

Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła zarówno sprawozdanie finansowe, jak i sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok i przedstawiła Radzie Gminy Malanów wniosek o udzieleniu Wójtowi absolutorium. Pozytywną opinię o sprawozdaniu z wykonania budżetu wyraziła również Regionalna Izba Obrachunkowa, która pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Malanów w sprawie udzielenia Wójtowi absolutorium. 14 obecnych na sesji radnych nie miało żadnych wątpliwości, jednogłośnie udzielając absolutorium Wójtowi.

Wójt podziękował wszystkim radnym i sołtysom za owocną współpracę oraz zaznaczył, że realizacja założonych w budżecie zadań możliwa była dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu wszystkich współpracowników urzędu i jednostek podległych.

Gratulujemy i życzymy Wójtowi dalszych sukcesów oraz owocnej pracy, na rzecz malanowskiego samorządu.

źródło: malanow.pl / DM

Podobne artykuły

Kolejne zmiany w budżecie gminy Brudzew....

Kolejne zmiany w budżecie gminy Brudzew. Kolnica...

30 wrz.
Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

29 wrz.
Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama