piątek 10 lipca 2020

Filipa, Sylwany, Witalisa

reklama

Duży wzrost osób w kwarantannie oraz dwa nowe zakażenia w powiecie

Duży wzrost osób w kwarantannie oraz dwa nowe zakażenia w powiecie
 

Według opublikowanej dziś tj. 27 czerwca 2020 roku aktualizacji Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na temat stanu zagrożenia COVID-19 zarejestrowano dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie tureckim. PSSE w Turku informuje o znacznym wzroście osób poddanych kwarantannie.

Na dzień 27 czerwca WUW potwierdza 50 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce w tym dwa przypadki dotyczyą mieszkańców naszego powiatu. Z raportu WUW dowiadujemy się, że dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 wykazano u kobiety w wieku 58 lat oraz u mężczyzny w wieku 40 lat. Zarażona kobieta jest aktualnie hospitalizowani w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie natomiast mężczyzna przebywa w izolacji domowej. W dniu wczorajszym tj. 26 czerwca znacząco wzrosła liczba osób w kwarantannie z 70 do 201. Informację o tak dużym wzroście czyli o 131 osób podaje oficjalnie PSSE w Turku.

reklama

Aktualizacja: Na dzień 27 czerwca 2020 wg najnowszego komunikatu Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej osób objętych kwarantanną w powiecie tureckim jest 246. Jest to wzrost o 45 osób w stosunku do komunikatu z 26 czerwca.

Wg porannego raportu WUW w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2610 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 174 osoby zmarły, a 1938 wyzdrowiało. Hospitalizacji podlega 101 osób, 3563 jest w kwarantannie a wobec 128 nadzór epidemiologiczny.

Podobne artykuły

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w powiecie...

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w powiecie tureckim.

z dzisiaj
Dziesięć nowych zakażeń koronawirusem...

Dziesięć nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w...

z wczoraj
Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy,...

Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy, w...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama