środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Fundusz Dróg Samorządowych wspomoże budowę ulicy Wesołej w Malanowie

Fundusz Dróg Samorządowych wspomoże budowę ulicy Wesołej w Malanowie - fot. UG Malanów
fot. UG Malanów 

W ostatni dzień czerwca malanowski urząd gościł Wojewodę Wielkopolskiego - Łukasza Mikołajczyka, który w obecności Posła na Sejm RP Witolda Czarneckiego podpisał umowy na realizację drogowych inwestycji na terenie Powiatu Tureckiego.

Wśród beneficjentów rządowych funduszy znalazł się również malanowski samorząd. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 301.924,00 zł zostanie zrealizowane zadanie pn: „Budowa ulicy Wesołej w Malanowie wraz z odwodnieniem”. Planowana inwestycja zakłada wymianę istniejącej nawierzchni żwirowej na odcinku 196 mb i szerokości 5m na nawierzchnię z kostki brukowej. Po obu stronach ulicy powstanie chodnik. Wykonane zostanie również odwodnienie. Otrzymane z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dofinansowanie pokryje maksymalnie 50% całkowitej wartości inwestycji. Na wtorkowym spotkaniu umowy podpisali również Dariusz Kałużny – Starosta Turecki oraz Elżbieta Klanowska – Wójt Gminy Władysławów.

reklama

Fundusz Dróg Samorządowych, którego dysponentem jest Ministerstwo Infrastruktury, został powołany w 2018 r. i ma na celu wsparcie realizacji inwestycji drogowych, a także przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

źródło: UG Malanów / DM

Fundusz Dróg Samorządowych wspomoże budowę ulicy Wesołej w Malanowie - fot. UG Malanów

Podobne artykuły

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych...

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych budowy...

21 st.
W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony...

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony złotych

18 st.
Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

29-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama