czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Druga szansa na wóz strażacki za 800 tys zł. Czy tym razem gmina z powiatu zdobędzie nagrodę?

Druga szansa na wóz strażacki za 800 tys zł. Czy tym razem gmina z powiatu zdobędzie nagrodę?
 

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020 oraz rozstrzygnięcie inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Bitwa o Wozy”, według której każda z gmin do 20 tys z największą frekwencją w swoim województwie miała możliwość zdobycia wozu strażackiego wartego 800 tyś zł. W I turze wyborów w Województwie Wielkopolskim zwycięzcą okazała się gmina Suchy Las z powiatu poznańskiego, która uzyskała frekwencję 79,69 procent. 

Bitwa o wóz z I tury to już historia, ponieważ organizator, czyli MSWiA ogłasza drugą edycję „Bitwy o Wozy”, tym razem obniżając poprzeczkę trudności w zdobyciu nagrody. W kolejnej edycji do rozdania jest 49 wozów, czyli tyle ile, województw w kraju przed reformą administracyjną z 1999 roku. Reasumując, gminy z powiatu tureckiego walczyć będą w ramach byłego województwa konińskiego. Na akcję MSWiA przekazuje blisko 40 mln złotych - tyle kosztować będzie 49 wozów o wartości 800 tys każdy. Stawka wysoka i w zasięgu gmin z powiatu tureckiego, które podczas I tury uzyskały rekordową i wartą pochwały frekwencję wyborczą.

reklama

- Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedyny element, który będzie brany pod uwagę to tylko i wyłącznie frekwencja, nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

Najlepiej w byłym województwie konińskim w zeszłą niedzielę pod kątem frekwencji wypadła gmina Powidz z powiatu słupieckiego, której udało się zmobilizować mieszkańców a w efekcie uzyskać 73,68  procent oddanych głosów. To zaledwie 6 procent więcej  od gmin z największą frekwencją w naszym powiecie.  Najwyższą frekwencję uzyskała gmina Władysławów - 67,18 % ale nie gorzej wypadły inne gminy z wynikiem powyżej 60 procent: gm. wiejska Turek – 63,46%, gm. Brudzew - 62,36%  gm. Przykona - 61,92%  gm. Dobra – 61,10%, gm. Kawęczyn – 60,01%.

Choć akcja zbiera niepochlebne opinie wśród dziennikarzy, publicystów i internautów to dlaczego nie skorzystać? - z takiego założenia wychodzą strażacy i włodarze ze wspomnianych najaktywniejszych gmin powiatu, zachęcając do udziału w wyborach. Stawką jest nowoczesny wóz strażacki, który z pewnością przyda się na terenie naszego powiatu. Kto wie, może walka o tę nagrodę rozegra się wśród gmin naszego powiatu - tego życzymy wszystkim zainteresowanym.

Julia Maciejewska dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Wybory do Europarlamentu: PIS nadal miażdży w...

Wybory do Europarlamentu: PIS nadal miażdży w powiecie, ale to...

10 czerw.
Andrzej Jarek: Czy można oszukać Turkowski lud?

Andrzej Jarek: Czy można oszukać Turkowski lud?

25 kw.
Antosik wygrał a to dopiero początek jego...

Antosik wygrał a to dopiero początek jego problemów

23 kw.
Frekwencja na godz. 17.00 w Turku i powiecie....

Frekwencja na godz. 17.00 w Turku i powiecie. II tura Wyborów...

21 kw.
Romuald Antosik: Geotermia, PKS i bloki. To...

Romuald Antosik: Geotermia, PKS i bloki. To nasze priorytety

16 kw.
Listy do redakcji: Wybory, wybory i ….co dalej

Listy do redakcji: Wybory, wybory i ….co dalej

12 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama