piątek 18 września 2020

Ireny, Irminy, Stanisława

reklama

Wideo: Ratownicy medyczni z SP ZOZ w Turku nie otrzymują najniższej krajowej? Kolejna skarga na dyrektora szpitala.

Wideo: Ratownicy medyczni z SP ZOZ w Turku nie otrzymują najniższej krajowej? Kolejna skarga na dyrektora szpitala. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Podczas piątkowej konferencji przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych przy SP ZOZ w Turku,oprócz skargi związanej ze sprzętem medycznym złożyli także skargę w związku z zaniżonym wg nich wynagrodzeniem jakie otrzymują. Ratownicy twierdzą, że dyrektor szpitala choć zobowiązany odpowiednimi ustawami nie wypłaca im pełnej płacy atym samym łamie prawo.

- Według Ministerstwa Zdrowia, środki na podwyżki wynagrodzeń dla ratowników medycznych, dyspozytorów medycznych i pielęgniarek systemu zatrudnionych u podwykonawców, są środkami dedykowanymi na ten cel i podlegają one specjalnemu rozliczeniu, co w SP ZOZ w Turku nie ma miejsca – twierdzą związkowcy. Jak informują środki na podwyżki miały być przeznaczone na podwyżki wynagrodzeń, a nie na uzupełnianie braków pomiędzy wynagrodzeniem faktycznym a wynagrodzeniem, o którym mowa w ustawie z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

reklama

Jak twierdzą ratownicy, od 1 stycznia 2020 r. nie otrzymują płacy minimalnej, która wynosi 2600 zł brutto. W związku z tym złożyli kolejną skargę na dyrektora turkowskiej lecznicy. Sprawą obu skarg prawdopodobnie we wtorek 28 lipca zajmie się podczas sesji Rada Powiatu Tureckiego.

Podobne artykuły

Skargi przyniosły oczekiwany efekt. Dyrektor...

Skargi przyniosły oczekiwany efekt. Dyrektor...

16 wrz.
Dyrektor szpitala grozi związkowcom...

Dyrektor szpitala grozi związkowcom konsekwencjami...

24 lip.
Wideo: Szpital nie chce sprzętu do ratowania...

Wideo: Szpital nie chce sprzętu do ratowania życia?...

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama