poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

8°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu "Pięknieje Wielkopolska Wieś"

Kolejne gminy z dotacją w ramach programu
 

W dniu 29 lipca w Ciemieniu (gm. Kawęczyn) odbyło się uroczyste podpisanie umów dotacyjnych przez gminy z terenu powiatu tureckiego. Umowy zostały przyjęte w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś".

Wielkopolska Odnowa Wsi wspomaga i kreuje oddolne inicjatywy społeczne, promuje projekty współfinansowane z funduszu sołeckiego, wspiera zakładanie oddolnych stowarzyszeń na rzecz rozwoju konkretnej wsi. Do X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” złożono 290 wniosków. Do oceny merytorycznej zakwalifikowano 265 projektów. Projekty, które otrzymują dofinansowanie wyczerpują zabezpieczoną w budżecie kwotę 3 250 00 zł. Realizacja dofinansowanych projektu możliwa jest najpóźniej do 16 listopada br.

reklama

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się m.in. gmina Kawęczyn oraz gm. Tuliszków. W ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” Gmina Tuliszków uzyskała dotację w wysokości 28 900,00zł. Złożony projekt dotyczył oczyszczenia stawu oraz zagospodarowania terenu w miejscowości Piętno. Gmina Kawęczyn uzyskała wsprawcie na dwa projekty. Zagospodarowanie placu rekreacyjno-sportowego w Głuchowie na kwotę kwota 21 000,00 oraz na budowę wiaty rekreacyjnej w Ciemieniu na kwotę kwota 30 000,00.

Uroczyste podpisanie umów na dotacje dla projektów odbyło się w zeszłą środę w Ciemieniu w obecności Krzysztofa Grabowskiego Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Jan Nowaka Wójta Gminy Kawęczyn i Burmistrza Tuliszkowa Krzysztofa Romana.

fot. UMiG Tuliszków

Podobne artykuły

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

15 wrz.
Jubileusz pożycia małżeńskiego w gminie Tuliszków

Jubileusz pożycia małżeńskiego w gminie Tuliszków

9 wrz.
Inauguracja roku szkolnego z nowymi dyrektorami...

Inauguracja roku szkolnego z nowymi dyrektorami w...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama