czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Mały ogrodnik w podróży

Mały ogrodnik w podróży
 

Marek Lesiewicz mieszka z rodzicami w miejscowości Klonów (woj. Świętokrzyskie). Choć ma dopiero 11 lat, to jego pasją jest ogrodnictwo. Chłopiec ma sprecyzowane marzenia, a także plany na przyszłość.

11-latek tworzy w swojej rodzinnej miejscowości pierwszy w Polsce Wiejski Ogród Botaniczny. Obecnie podobne obiekty można spotkać jedynie w miastach. Chłopiec swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę. Wśród roślin spędza mnóstwo czasu. Ogród tworzony jest z wielkim sercem, oraz ogromnym nakładem pracy. Na rozwój ogrodu przeznacza całe swoje kieszonkowe. Pasja i zamiłowanie do roślin zrodziła się już kilka lat wcześniej. Jak odpowiada p. Jowita Lesiewicz – mama chłopca Marek zawsze lubił zrywać kwiaty, sadzić rośliny. Z czasem powstał ogród, który ciągle się rozrasta. 11-latek chciałby wybudować studnię, altanę oraz piec chlebowy. Jego marzeniem jest, aby ogród był miejscem przyjaznym osobom chorym i niepełnosprawnym, starszym i dzieciom.

reklama

Niestety, aby marzenie Marka mogło się spełnić, potrzebne są środki finansowe. Dlatego chłopiec wraz z rodzicami jeździ po całej Polsce (zamierza odwiedzić każde województwo) i tym samym opowiedzieć o swojej pasji, a jednocześnie zainteresować różne instytucje swoim pomysłem. W poniedziałek ten rezolutny chłopiec wraz ze swoją mamą zawitał do malanowskiego urzędu aby opowiedzieć o swojej miłości do ogrodnictwa.

Aby spełnić marzenie chłopca na portalu https://zrzutka.pl/tccwz5 zorganizowana została zbiórka publiczna. Wpłacając nawet drobną kwotę, każdy może stać się częścią tego wielkiego dzieła.

Markowi życzymy dalszego rozwoju jego młodzieńczej pasji, a przede wszystkim zrealizowania wszystkich planów.

reklama

źródło: UG Malanwów / DM

Podobne artykuły

Święto Borówki w Centrum Ogrodniczym

Święto Borówki w Centrum Ogrodniczym "Zielonym do...

01-07-2019
Wideo: Najlepsze naleśniki tylko od sołtysa...

Wideo: Najlepsze naleśniki tylko od sołtysa...

14-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama