sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację - fot. UG Malanów
fot. UG Malanów 

Pan Józef Mikosik pełnił funkcję gospodarza wsi Skarżyn-Kolonia od 2000 roku, będąc jednocześnie najstarszym sołtysem w gminie. Po dwóch dekadach sprawowania tej zaszczytnej, ale również niezmiernie wymagającej funkcji - złożył rezygnację. Pan Józef funkcję przejął po ś.p. Stanisławie Kłosowskim. Przez ponad 20 lat oprócz działalności sołeckiej, aktywnie angażował się w działalność lokalnego samorządu, pracując na rzecz rozwoju gminy.

Sołtysi od zawsze byli najbliżej mieszkańców oraz ważnych dla nich spraw. Bycie sołtysem to bycie głosem mieszkańców oraz reprezentowanie ich w działaniach na rzecz rozwoju i aktywizacji wsi. Sołtys to nie tylko urząd, to przede wszystkim odpowiedzialność społeczna wobec ludzi. Współczesny Sołtys to lider, który potrafi rozbudzić aktywność lokalnej społeczności i motywować mieszkańców do włączania się w sprawy własne i sołectwa.

reklama

W uznaniu za w pełni oddaną służbę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego, p.Józef otrzymał z rąk Wójta Gminy – Ireneusza Augustyniaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Malanów - Karola Płóciennika, pamiątkowe podziękowania.

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

26-08-2020
Droga w Skarżynie-Kolonii w nowej odsłonie

Droga w Skarżynie-Kolonii w nowej odsłonie

04-06-2020
Sołeckie wybory w gminie Malanów

Sołeckie wybory w gminie Malanów

16-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama