piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację - fot. UG Malanów
fot. UG Malanów 

Pan Józef Mikosik pełnił funkcję gospodarza wsi Skarżyn-Kolonia od 2000 roku, będąc jednocześnie najstarszym sołtysem w gminie. Po dwóch dekadach sprawowania tej zaszczytnej, ale również niezmiernie wymagającej funkcji - złożył rezygnację. Pan Józef funkcję przejął po ś.p. Stanisławie Kłosowskim. Przez ponad 20 lat oprócz działalności sołeckiej, aktywnie angażował się w działalność lokalnego samorządu, pracując na rzecz rozwoju gminy.

Sołtysi od zawsze byli najbliżej mieszkańców oraz ważnych dla nich spraw. Bycie sołtysem to bycie głosem mieszkańców oraz reprezentowanie ich w działaniach na rzecz rozwoju i aktywizacji wsi. Sołtys to nie tylko urząd, to przede wszystkim odpowiedzialność społeczna wobec ludzi. Współczesny Sołtys to lider, który potrafi rozbudzić aktywność lokalnej społeczności i motywować mieszkańców do włączania się w sprawy własne i sołectwa.

reklama

W uznaniu za w pełni oddaną służbę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego, p.Józef otrzymał z rąk Wójta Gminy – Ireneusza Augustyniaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Malanów - Karola Płóciennika, pamiątkowe podziękowania.

źródło: UG Malanów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. UG Malanów2
fot. UG Malanów3
fot. UG Malanów4

Podobne artykuły

Kawęczyniak z urodzenia. Sylwester Kasprzak...

Kawęczyniak z urodzenia. Sylwester Kasprzak jednym z...

15 lip.
Tuliszków. Sołtysi wyróżnieni przez burmistrza

Tuliszków. Sołtysi wyróżnieni przez burmistrza

17 mrz.
Tuliszków. Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

Tuliszków. Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

16 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama