niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim. Ogólniak najlepszy.

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim. Ogólniak najlepszy.
 

Znane już są wyniki tegorocznych matur. Do egzaminów, które ze względu na pandemię koronawirusa, odbyły się nie w maju, a czerwcu, w powiecie turkowskim przystąpiło 570 uczniów. Możliwość poprawki ma 108 osób, zaś kompletnie nie powiodło się 39 maturzystom.

Najlepiej sytuacja wygląda w Liceum Ogólnokształcącym. Tam do matury, podobnie jak w zeszłym roku, przystąpiło 274 uczniów, z czego możliwość wrześniowej poprawki ma 20 uczniów. Czterem osobom nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości. W ubiegłym roku na 254 uczniów - 20 zdawało poprawkę. Maturę oblała 1 osoba.

reklama

W turkowskim Zespole Szkół Technicznych egzamin dojrzałości zdawało 237 abiturientów, z czego noga podwinęła się 62 osobom, którzy we wrześniu mają szansę poprawy egzaminu. 15 osób nie ma już szans w tym roku na uzyskanie świadectwa dojrzałości. –Wyniki są porównywalne z tymi z zeszłego roku. Trzydzieści procent uczniów ma możliwość poprawki egzaminu, więc jak dobrze pójdzie zdawalność matury będzie na także na wysokim poziomie – wyjaśnia Wioletta Adamiak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych. W 2019 do egzaminu dojrzałości podeszło 167 uczniów, z czego 20 poprawiało egzamin, a 13 abiturientów oblało maturę.

Do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich podeszło w tym roku 59 osób, z których możliwość poprawki ma 21 absolwentów. Niestety 20 z przystępujących nie zdało matury. W ubiegłym roku do egzaminów przystąpiło 51 uczniów. 13 z nich miało poprawki, a 12 nie zdało.

W porównaniu do średniej krajowej, gdzie matury nie zdała jedna czwarta absolwentów, w powiecie turkowskim dyrektorzy szkół oraz uczniowie mają powody do zadowolenia, bo wyniki egzaminów dojrzałości są dobre.

Podobne artykuły

Liceum w Turku najbardziej usportowione w...

Liceum w Turku najbardziej usportowione w Wielkopolsce

21 wrz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

2 wrz.
Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama