sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim. Ogólniak najlepszy.

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim. Ogólniak najlepszy.
 

Znane już są wyniki tegorocznych matur. Do egzaminów, które ze względu na pandemię koronawirusa, odbyły się nie w maju, a czerwcu, w powiecie turkowskim przystąpiło 570 uczniów. Możliwość poprawki ma 108 osób, zaś kompletnie nie powiodło się 39 maturzystom.

Najlepiej sytuacja wygląda w Liceum Ogólnokształcącym. Tam do matury, podobnie jak w zeszłym roku, przystąpiło 274 uczniów, z czego możliwość wrześniowej poprawki ma 20 uczniów. Czterem osobom nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości. W ubiegłym roku na 254 uczniów - 20 zdawało poprawkę. Maturę oblała 1 osoba.

reklama

W turkowskim Zespole Szkół Technicznych egzamin dojrzałości zdawało 237 abiturientów, z czego noga podwinęła się 62 osobom, którzy we wrześniu mają szansę poprawy egzaminu. 15 osób nie ma już szans w tym roku na uzyskanie świadectwa dojrzałości. –Wyniki są porównywalne z tymi z zeszłego roku. Trzydzieści procent uczniów ma możliwość poprawki egzaminu, więc jak dobrze pójdzie zdawalność matury będzie na także na wysokim poziomie – wyjaśnia Wioletta Adamiak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych. W 2019 do egzaminu dojrzałości podeszło 167 uczniów, z czego 20 poprawiało egzamin, a 13 abiturientów oblało maturę.

Do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich podeszło w tym roku 59 osób, z których możliwość poprawki ma 21 absolwentów. Niestety 20 z przystępujących nie zdało matury. W ubiegłym roku do egzaminów przystąpiło 51 uczniów. 13 z nich miało poprawki, a 12 nie zdało.

W porównaniu do średniej krajowej, gdzie matury nie zdała jedna czwarta absolwentów, w powiecie turkowskim dyrektorzy szkół oraz uczniowie mają powody do zadowolenia, bo wyniki egzaminów dojrzałości są dobre.

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
MEN informuje o procedurze przyjęcia do szkół....

MEN informuje o procedurze przyjęcia do szkół....

19 maj.
Nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie. Szkoły...

Nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie. Szkoły w...

16 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama