czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Spotkanie sołtysów z Wójtem gminy Malanów

Spotkanie sołtysów z Wójtem gminy Malanów   - fot. UG Malanów
fot. UG Malanów 

W środę 12 sierpnia br. z inicjatywy Wójta Ireneusza Augustyniaka w Urzędzie Gminy w Malanowie odbyło się spotkanie z sołtysami. Podobne spotkania odbywają się cyklicznie, a inicjatywa ta pozwala na jeszcze lepszą współpracę z przedstawicielami poszczególnych sołectw oraz poznanie bieżących spraw i ewentualnych problemów naszych mieszkańców.

Pierwszym tematem poruszonym na środowym spotkaniu była organizacja gminno-parafialnych dożynek. Te odbędą się w niedzielę 23 sierpnia. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa i związane z tym ograniczenia, tegoroczne święto plonów będzie miało dużo skromniejszy charakter. Dożynkowe obchody odbędą przy malanowskim kościele parafialnym. O 15.00 zostanie odprawiona msza św. a po niej delegacje dożynkowe przejdą w krótkim korowodzie wokół kościoła.

reklama

W kolejnej części Wójt wraz z Dyrektorem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przedstawili sołtysom nowe metody opłat oraz stawek za odpady komunalne, które mają wejść w życie z dniem 1 października br. Omówione zostały również kwestie zebrań sołeckich i funduszu sołeckiego na 2021 rok. Natomiast Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej przedstawiła wytyczne dot. Programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi.

Nie zabrakło też czasu na omówienie bieżących spraw, najbardziej istotnych dla poszczególnych społeczności lokalnych.

źródło: DM / UG Malanów

Podobne artykuły

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w...

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w...

16 wrz.
Gmina Malanów wesprze zakup nowego auta dla PSP...

Gmina Malanów wesprze zakup nowego auta dla PSP Turek

9 lip.
Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla...

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama