poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Zasiedlenie kuropatwą w gminie Dobra.

Zasiedlenie kuropatwą w gminie Dobra.
 

W ubiegłą niedzielę 23 sierpnia na terenie obwodu Koła Łowieckiego nr 13 „Szarak” z Dobrej została przeprowadzona akcja wsiedlania kuropatwy.

W łowisko wpuszczono 1400 sztuk kuropatw wyhodowanych w profesjonalnej hodowli. Jest to efekt współpracy Gminy Dobra z Kołem Łowieckim nr 13 „Szarak” w ramach realizacji przedsięwzięcia „Odbudowa populacji kuropatwy na terenie Gminy Dobra jako element ochrony bioróżnorodności i świadczeń ekosystemowych województwa wielkopolskiego”. Wartość całego zadania to 49 tysięcy 980 złotych. Program uzyskał połowę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, resztę dołożyła Gmina Dobra. Na ostatnią z kwot składa się wkład finansowy Koła Łowieckiego „Szarak” w wysokości 10 tysięcy złotych.

reklama

Zasiedlenie kuropatwą zrealizowano zgodnie z programem zasiedleń opracowanym przez dobrskie Koło Łowieckie w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Dobrej. Pierwsi podjęli się działania w terenie i sprawnie przeprowadzili całą akcję. Działania koordynował prezes „Szaraka” Jan Nowak we współpracy z Tadeuszem Geblerem, burmistrzem Dobrej. Ptaki wypuszczono na terenie przygotowanych remiz, nieużytków pozostawionych przez rolników i w okolicy śródpolnych krzewów w obszarze obwodu łowieckiego koła.

Podobne artykuły

Na festynie sportowym w Dobrej bawiły się...

Na festynie sportowym w Dobrej bawiły się dzieci,...

13 wrz.
Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

3 wrz.
Wideo: Ludowcy o trudnej sytuacji szpitala w...

Wideo: Ludowcy o trudnej sytuacji szpitala w Turku....

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama