wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zasiedlenie kuropatwą w gminie Dobra.

Zasiedlenie kuropatwą w gminie Dobra.
 

W ubiegłą niedzielę 23 sierpnia na terenie obwodu Koła Łowieckiego nr 13 „Szarak” z Dobrej została przeprowadzona akcja wsiedlania kuropatwy.

W łowisko wpuszczono 1400 sztuk kuropatw wyhodowanych w profesjonalnej hodowli. Jest to efekt współpracy Gminy Dobra z Kołem Łowieckim nr 13 „Szarak” w ramach realizacji przedsięwzięcia „Odbudowa populacji kuropatwy na terenie Gminy Dobra jako element ochrony bioróżnorodności i świadczeń ekosystemowych województwa wielkopolskiego”. Wartość całego zadania to 49 tysięcy 980 złotych. Program uzyskał połowę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, resztę dołożyła Gmina Dobra. Na ostatnią z kwot składa się wkład finansowy Koła Łowieckiego „Szarak” w wysokości 10 tysięcy złotych.

reklama

Zasiedlenie kuropatwą zrealizowano zgodnie z programem zasiedleń opracowanym przez dobrskie Koło Łowieckie w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Dobrej. Pierwsi podjęli się działania w terenie i sprawnie przeprowadzili całą akcję. Działania koordynował prezes „Szaraka” Jan Nowak we współpracy z Tadeuszem Geblerem, burmistrzem Dobrej. Ptaki wypuszczono na terenie przygotowanych remiz, nieużytków pozostawionych przez rolników i w okolicy śródpolnych krzewów w obszarze obwodu łowieckiego koła.

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma...

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma 15 lat

10 wrz.
Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów...

Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów z...

9 wrz.
Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła...

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła na...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama