środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie tureckim. Nauka z wytycznymi GISu

Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie tureckim. Nauka z wytycznymi GISu - fot. ZST Turek
fot. ZST Turek 

7 tysięcy 235 dzieci i młodzieży rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny 2020/2021 w przedszkolach i szkołach w powiecie turkowskim. Dla wszystkich to będzie trudny rok, pełen ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Uczniowie wrócili do szkół po kilkumiesięcznej przerwie, która trwała od 12 marca. Z powodu pandemii korona wirusa, od marca nauka odbywała się online. Mimo, że wciąż obowiązują obostrzenia, Minister Edukacji Narodowej zdecydował, by od 1 września szkoły zaczęły funkcjonować normalnie. Nauka odbywać się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

reklama

W Turku, do sześciu przedszkoli samorządowych dzisiaj wkroczyło 856 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Na najmłodszych turowian czekały odnowione sale, nowe zabawki i uśmiechnięte panie. Dla niektórych dzieci, szczególnie tych najmłodszych, przyjście do przedszkola z pewnością wiązało się z dużymi emocjami. Z kolei w trzech szkołach podstawowych rok szkolny 2020/2021 rozpoczęło 2 tysiące 194 uczniów. Jak co roku, największą grupę stanowiły dzieciaki i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 - 938 osób. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 1 uczyć się będzie 633 uczniów, a w Szkole Podstawowej nr 4 - 623.

W szkołach średnich naukę rozpoczęło 3562 uczniów. W Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego  w Kaczkach Średnich – 617, w Zespole Szkół Technicznych w Turku – 1799, w Liceum Ogólnokształcącym – 1042, a w Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku – 104.

 

Podobne artykuły

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

13 wrz.
W ZSR podsumowali realizację projektu WRPO

W ZSR podsumowali realizację projektu WRPO

1 lip.
Tragiczny wypadek w Kaczkach Średnich. Nie żyje...

Tragiczny wypadek w Kaczkach Średnich. Nie żyje...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama