piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak zostanie wicedyrektorem?

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak zostanie wicedyrektorem? - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Najpierw starosta Dariusz Kałużny stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich powierzył Elżbiecie Karwackiej, która kilka lat temu walczyła o fotel wójta gminy Brudzew z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, teraz zarządzająca od 1 września szkołą, zmieniła wicedyrektorów. Jednym z trójki zaproponowanych jest Dariusz Jasak, szkolny katecheta oraz członek PiSu.

To kolejna zmiana w dyrektorskich fotelach, do których doszło w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że do 31 sierpnia szefem placówki był Krzysztof Świerk i zarządzał szkołą od 2015 toku. W tym samym roku wicestarostą został Dariusz Kałużny, a w 2018 starostą Powiatu Tureckiego. Powszechnie wiadomo było, że nowe władze powiatu nie pałały sympatią do Świerka i wykorzystają każdą okazję, by się go pozbyć. Nadarzyła się ona na początku roku, bo 31 sierpnia Świerkowi mijała dyrektorska kadencja. Mimo, że wziął udział w konkursie na szefa Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, nie został w nim wybrany.

reklama

Od 1 września dyrektorką szkoły jest Elżbieta Karwacka. Wcześniej pełniła już podobne funkcje w Brudzewie i Karszewie, a w 2010 roku, z poparcia Prawa i Sprawiedliwości, startowała w wyborach na wójta gminy Brudzew. Nie minął tydzień jej rządów, a mówi się, że w Kaczkach planowane są kolejne zmiany. Jak się dowiedzieliśmy obecnie piastujących funkcje wicedyrektorów – Angelikę Dryjańską i Adama Białasa, mają zastąpić Monika Kędzia, Elżbieta Wojciechowska i Dariusz Jasak. Jak wyjaśnia Karwacka, obecni wicedyrektorowie poszli na urlopy i zostawili ją ze wszystkim samą. -To dla mnie nowa placówka i liczyłam na ich pomoc, dlatego podjęłam decyzję o powołaniu nowych. Przekazałam do starostwa propozycję, w której wytypowałam osoby. Muszę wystąpić jeszcze o opinię do kuratorium oświaty i Starostwa Powiatowego, więc na razie nie ma żadnych decyzji i wszystko jest palcem na wodzie pisane - dodaje dyrektor Karwacka. Zapytana czy nie jest co najmniej dziwne, że katecheta Jasak należy do PiSu odpowiedziała, że nie patrzy na to kto z jakiej partii pochodzi, bo to każdego indywidualna sprawa.

Mimo zapewnień Karwackiej, że jeszcze nic nie jest przesądzone, do zmian na wicedyrektorskich raczej na pewno dojdzie. O postępach w sprawie na bieżąco będziemy informowali.

Podobne artykuły

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

13 wrz.
W ZSR podsumowali realizację projektu WRPO

W ZSR podsumowali realizację projektu WRPO

1 lip.
Tragiczny wypadek w Kaczkach Średnich. Nie żyje...

Tragiczny wypadek w Kaczkach Średnich. Nie żyje...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama