piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W Małoszynie powstała siłownia

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W Małoszynie powstała siłownia
 

Osoby ceniące sobie aktywny i zdrowy tryb życia oraz najmłodsi mieszkańcy Małoszyny i okolic mają powody do radości, albowiem Gmina Władysławów z powodzeniem zakończyła ,,Rozbudowę placu zabaw w miejscowości Małoszyna wraz z siłownią zewnętrzną”.

Prace związane z wykonaniem inwestycji przez firmę Fit Park sp. z o.o. – sp. k. z siedzibą w Toruniu rozpoczęto w lipcu, natomiast uroczysty odbiór zadania nastąpił w poniedziałek, 31 sierpnia. Koszt przedsięwzięcia to 44 tysiące 341 złotych sfinansowany w całości ze środków budżetu Gminy Władysławów. Zakres przedsięwzięcia obejmował budowę otwartej strefy aktywności: strefa fitness – wahadło i twister, biegacz i orbitrek, ławeczka i prostownik pleców, wioślarz i orbit rek i motyl. Nie zapomniano też o osobach niepełnosprawnych. Dodatkowo, istniejący w sąsiedztwie siłowni plac zabaw rozbudowano o karuzelę. Odbiór zadania został przeprowadzony w obecności Elżbiety Klanowskiej - wójt Gminy Władysławów, Krystyny Michalak - przewodniczącej Rady Gminy Władysławów, Tomasza Rajczyka - sekretarza Gminy Władysławów, gminnego radnego Józefa Lewandowskiego oraz Marcelego Warmińskiego - pracownika urzędu gminy.

reklama

Siłownia jest miejscem, które ma zapewnić dzieciom, młodzieży oraz dorosłym ruch oraz rekreację. Głównym założeniem przy doborze urządzeń była ich wielofunkcyjność, polegająca na umożliwieniu wykonywania jak największej liczby ćwiczeń oraz możliwość wykorzystania ich przez większą liczbę osób, co sprzyja integracji i uczy współdziałania. Siłownia zewnętrzna w Małoszynie dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych, bo pozbawiona jest barier architektonicznych. Usytuowanie siłowni w bezpośrednim sąsiedztwie z istniejącym placem zabaw pozwoli na wspólne i aktywne spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi.

2
3

Podobne artykuły

Co spakować na swój pierwszy triathlon -...

Co spakować na swój pierwszy triathlon - wszystko,...

30 sierp.
Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

8 sierp.
W Beznazwie relaksowali się po rajdzie. Nowy...

W Beznazwie relaksowali się po rajdzie. Nowy plac...

7 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama