sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów
 

Gmina Malanów otrzymała 1 031 036,00 zł z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych na sfinansowanie planowanych inwestycji. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niekorzystnym skutkom wystąpienia pandemii. Otrzymane wsparcie jest bezzwrotne.

Z otrzymanych środków Gmina Malanów zbuduje prawie dwa kilometry dróg asfaltowych. Na ostatniej sesji Radni Gminy Malanów zdecydowali, że przeznaczają  448 000,00 zł na „Budowę drogi w sołectwie Żdżenice – etap I” oraz  583 036,00 zł na „Przebudowę drogi Kotwasice – Zygmuntówek”. W ramach realizowanych inwestycji zostanie wybudowana droga w miejscowości Żdżenice o długości 730 m. W ramach robót budowlanych zostanie wykonana nawierzchnia drogi z asfaltu szerokości 4,0 m oraz pobocza utwardzone z kruszywa łamanego, ponadto zostanie czyszczony i udrożniony rów przydrożny. Z kolei w Kotwasicach zostanie wybudowana droga o długości 990 m. Podobnie jak w Żdżenicach będzie to droga o szerokości jezdni 4,0 m wraz z poboczami o szerokości 75 cm oraz rowami odwadniającymi.

reklama

Planowany termin wykonania tych dróg to koniec listopada br., natomiast w chwili obecnej prowadzona jest procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy.

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

21 sierp.
Nowe rondo w Brudzewie już we wrześniu

Nowe rondo w Brudzewie już we wrześniu

19 sierp.
Kolejne dofinansowanie dla gminy Tuliszków

Kolejne dofinansowanie dla gminy Tuliszków

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama