sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Przykona z nagrodą i czekiem w ramach konkursu "Samorząd Przyjazny Energii"

Gmina Przykona z nagrodą i czekiem w ramach konkursu
fot. Gmina Przykona 

Jak informowaliśmy na początku września Gmina Przykona została laureatem tegorocznego konkursu „Samorząd Przyjazny Energii”. W dniu wczorajszym tj. 22 września Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski odebrał statuetkę oraz symboliczny czek w siedzibie ENERGA-OPERATOR SA w Gdańsku.

Była to szósta edycja konkursu. W tym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyły następujące samorządy: Książ Wielkopolski, Siechnice, Żukowo, Zamość, Miasto Stołeczne Warszawa oraz gmina Przykona. Gminę Przykona nagrodzono m.in. za wysoką świadomość ekologiczną i energetyczną w zarządzaniu podległym obszarem. Na szczególną uwagę zasługuje wdrożenie innowacyjnych rozwiązań proekologicznych przy tworzeniu Gminnego Parku Energetycznego, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz dobra współpraca samorządu z energetykami. Gmina przystąpiła również do Turkowskiego Klastra Energii, wspierającego efektywne zarządzanie lokalną gospodarką energetyczną.

reklama

- Gmina Przykona cieszy się opinią miejsca wyjątkowo przyjaznego do inwestowania w OZE, od 9 lat prowadzi działania w kierunku zachowania bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska poprzez system dotacyjny, którego celem jest udzielanie dotacji mieszkańcom na urządzenia produkujące i wykorzystujące energię słoneczną na potrzeby gospodarstw domowych – czytamy w podsumowaniu konkursowym.

Podobne artykuły

OZE, czyli dlaczego warto zainteresować się...

OZE, czyli dlaczego warto zainteresować się...

3 lip.
W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie...

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie...

5 maj.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na...

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama