środa 23 czerwca 2021

Albina, Wandy, Zenona

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Oficjalne oddanie budynku szpitala po termomodernizacji. Koszt prac to ponad 2,3 mln zł

Oficjalne oddanie budynku szpitala po termomodernizacji. Koszt prac to ponad 2,3 mln zł - fot. Starostwo Powiatowe w Turku
fot. Starostwo Powiatowe w Turku 

W środę 23 września oficjalnie zakończyła się trwająca blisko rok termomodernizacja budynków turkowskiego szpitala. W ramach termomodernizacji wymieniono instalację grzewczą oraz stolarkę okienną, docieplono dach i całą fasadę zachodniego skrzydła szpitala. 

W oficjalnym oddaniu budynków po termomodernizacji uczestniczył Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Dyrektor SP ZOZ Krzysztof Sobczak oraz Poseł Ryszard Bartosik. Przedstawiono zakres wykonanych prac oraz ich koszta. Zadowolenia z efektu końcowego termomodernizacji nie krył Starosta Kałużny, który w superlatywach podkreślał duży udział posła Barosika w pozyskaniu środków finansowych. -Bardzo się ciesze że w końcu szpital po wielu wielu latach wygląda już bardzo dobrze. Dziękuje z tego miejsca wszystkim radnym powiatowym, dziękuje członkom zarządu ale także wielkie podziękowania dla reprezentanta rządu pana Posła Ryszarda Bartosika, bo gdyby nie jego inicjatywa to nie było by 1,3 mln na modernizację oddziału wewnętrznego, nie było by dwóch karetek, nie było by sprzętu. To wszystko to olbrzymia pomoc pana Posła – podkreślił starosta.

reklama

Oddana dziś termomodernizacja została sfinansowana przez Powiat Turecki,Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środki własne SP ZOZ Turek. Łączna kwota inwestycji to 3 303 464,29 zł, z czego dofinansowanie w ramach NFOŚiGW to 2 328 007 zł. Pozostałe środki pochodzą z Powiatu Tureckiego (953 000 zł) i SP ZOZ w Turku (22 140 zł).

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan...

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan szpitala, niż...

13 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.
Oddział Wewnętrzny szpitala w Turku zamknięty....

Oddział Wewnętrzny szpitala w Turku zamknięty....

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama