piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Plener Malarski w Malanowie. Rekordowa liczba uczestników

Plener Malarski w Malanowie. Rekordowa liczba uczestników - Foto CKiBP w Malanowie
Foto CKiBP w Malanowie 

Plener malarski jest pewnym etapem edukacji plastycznej i ważnym elementem rozwoju artystycznego dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Jest też okazją do kształcenia zmysłu obserwacji, wyczula na klimat, nastrój i piękno krajobrazu.

Mając na uwadze te aspekty Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie oraz Stowarzyszenie Nadzieja po raz czternasty przygotowali plener malarski pod hasłem Malowniczy Malanów. Jak podkreślają organizatorzy, cieszy fakt, że swoją wrażliwością artystyczną chce się podzielić coraz więcej uczestników. W tym roku, mimo pandemii korona wirusa, udział w plenerze zdeklarowała rekordowa liczba pięćdziesięciu uczestników. Artyści stanęli przy sztalugach w sobotę, 19 września, by przenieść na płótno urokliwe zakątki wsi Bibianna. Znakomita aura i sceneria miejscowości bogatej w bujną przyrodę, ciekawe ukształtowanie terenu oraz w starą zabudowę działa niezwykle inspirująco na wszystkich malarzy.

reklama

Bardzo ważnym aspektem wspólnego malowania były rozmowy o sztuce i wymiana doświadczeń warsztatowych. Szczególnie początkujący malarze mogli skorzystać z rad i artystycznego wsparcia opiekunów, a w szczególności gościa honorowego naszego pleneru – Romana Choinki, doświadczonego i znanego artysty, który prezentował swoje obrazy w jednej z nowojorskich galerii. Efekty pracy malarskiej i talent uczestników można było podziwiać jeszcze tego samego dnia podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się przed świetlicą wiejską w Bibiannie z udziałem wójta Ireneusza Augustyniaka. Zaproszonych gości, mieszkańców Bibianny oraz uczestników pleneru w imieniu organizatorów powitały Krystyna Sobczak - prezes Stowarzyszenia Nadzieja i Małgorzata Przygońska – dyrektor CKiBP w Malanowie. Wiele słów uznania pod adresem organizatorów, a przede wszystkim artystów wypowiedzieli wójt Ireneusz Augustyniak i Roman Choinka.

Jesienne, malarskie spotkania mają zawsze szczególny, prawie rodzinny klimat. W tym roku do tak wspaniałej atmosfery niewątpliwie przyczyniło się znane ze swej gościnności sołectwo Bibianna. Na adeptów malarskiej twórczości czekał suto zastawiony stół z domowymi specjałami przygotowanymi przez mieszkańców.

Stowarzyszenie Nadzieja oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie bardzo dziękują za udział wszystkim uczestnikom pleneru, jednocześnie zapraszając do centrum kultury, gdzie przez cały rok będzie można podziwiać poplenerową wystawę.

 

Żródło Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie

Foto CKiBP w Malanowie2
Foto CKiBP w Malanowie3
Foto CKiBP w Malanowie4

Podobne artykuły

"Malowniczy Malanów" tym razem w Dziadowicach...

15 wrz.
Czepce wzbudziły sensację! Malanowska...

Czepce wzbudziły sensację! Malanowska "Tradycja"...

29 czerw.
Malanów. Stowarzyszenie

Malanów. Stowarzyszenie "Nadzieja" z planami na nowy...

16 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama