sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

25°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Rusza zbiórka dla pogorzelców z Zadwornej. Można wpłacać nawet niewielkie kwoty.

Rusza zbiórka dla pogorzelców z Zadwornej. Można wpłacać nawet niewielkie kwoty. - for. PSP Turek
for. PSP Turek 

Wczoraj po południu na naszym portalu pojawiła się informacja o trudnej sytuacji pogorzelców z miejscowości Zadworna w gminie Tuliszków. Minęło zaledwie kilkanaście godzin, a już mieszkańcy powiatu ruszyli z pomocą. Jedną z inicjatyw jest zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Jej organizator zamierza zebrać 100 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że do pożaru, podczas którego spłonął dobytek życia rodziny Maleszów, doszło we wtorek, 22 września. Małżeństwo wraz z córką dosłownie w kilka minut straciło dobytek życia. Mieszkańcy posesji są schorowani i sami nie dadzą sobie rady z uprzątnięciem pogorzeliska. Dodatkowo naprawa dachu kosztować będzie około 60 tysięcy złotych, nie mówiąc o remoncie i wymianie wyposażenia domu. To dla rodziny zbyt wielkie koszty, których nie są w stanie pokryć z własnej kieszeni. Przydałyby się osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu pogorzeliska, a także ludzie o szlachetnych sercach mogące finansowo wesprzeć Maleszów w potrzebie. Uratowana z pożaru, 69-letnia kobieta, cierpi na zaawansowane stwardnienie rozsiane i wymaga całodobowej opieki. Czas trwania remontu spędzi wraz z mężem w domku letniskowym.

reklama

Dosłownie kilkanaście godzin po ukazaniu się artykułu, na portalu zrzutka.pl ogłoszono zbiórkę pieniędzy, które mają pomóc w odremontowaniu domu, która odbywa się pod hasłem Remont domu po pożarze. Jej organizator zamierza docelowo zebrać na to 100 tysięcy złotych. Jesteśmy przekonani, że dzięki hojności mieszkańców powiatu szybko uda się zebrać tę kwotę.

Adres zbiórki to https://zrzutka.pl/9mcuxh. Pomóżmy rodzinie wrócić do normalnego, godnego życia.

Rusza zbiórka dla pogorzelców z Zadwornej. Można wpłacać nawet niewielkie kwoty.

Podobne artykuły

Zbiórka darów dla pogorzelców z Nowa Biała. OSP...

Zbiórka darów dla pogorzelców z Nowa Biała. OSP...

25 czerw.
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w...

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w Turku. W...

17 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama