wtorek 20 października 2020

Ireny, Kleopatry, Witalisa

reklama

Kolejne zmiany w budżecie gminy Brudzew. Kolnica dostanie najwięcej

Kolejne zmiany w budżecie gminy Brudzew. Kolnica dostanie najwięcej - fot. screenshot Youtube.com
fot. screenshot Youtube.com 

Prawie 700 tysięcy zabezpieczono podczas poniedziałkowej (28 września) sesji w Brudzewie w budżecie gminy na remonty dróg. Lwią część kwoty, bo aż 510 tysięcy przeznaczono dla miejscowości Kolnica.

Jak podkreślała skarbnik Wioletta Gadomska, to kolejne zmiany w budżecie na 2020 rok. Tym razem dochody zwiększone zostały o 678 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą między innymi z tytułu opłaty eksploatacyjnej, z Urzędu Marszałkowskiego, a także z funduszu sołeckiego za 2019 rok. Również wydatki opiewają na kwotę 678 tysięcy złotych. Najwięcej, bo aż 510 tysięcy zostanie przeznaczone na remont dróg wewnętrznych w miejscowości Kolnica. Z kolei na pozostałe naprawy dróg, między innymi w Bratuszynie przeznaczono 100 tysięcy złotych. Za pozostałą kwotę zrobione zostanie między innymi: oznakowanie poziome drogi z Kolnicy do Bratuszyna, zakup gruntu w Kwiatkowie czy rozbudowa placów zabaw w Chrząblicach i Galewie.

reklama

W sprawie głos zabrał radny Mateusz Kaszyński. –Cieszę się, że modernizowane będą wspomniane place zabaw. Jako członek komisji oświaty kontrolowaliśmy gminne szkoły i zaleciliśmy w nich wprowadzenie kilku zmian. Mam nadzieję, że znajdą się również środki na wprowadzenie naszych zaleceń. Prosiłbym, by wójt miał to na uwadze podczas kolejnych zmian w gminnym budżecie – mówił radny. Wójt Cezary Krasowski zapewnił, że zostaną przesunięte budżetowe środki chociażby na remont toalet w Szkole Podstawowej w Galewie.

Podobne artykuły

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

29 wrz.
Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama