piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa droga w Bibiannie już wkrótce. Podpisano umowę z wykonawcą.

Nowa droga w Bibiannie już wkrótce. Podpisano umowę z wykonawcą.
 

Do końca października ma powstać nowy odcinek drogi asfaltowej na terenie Gminy Malanów. 29 września br. Wójt Gminy – Ireneusz Augustyniak wraz ze Skarbnik Gminy Marzanną Szczap podpisali umowę na realizację inwestycji pn:  „Przebudowa drogi w miejscowości Bibianna”.

Zadanie budowy nowego odcinka drogi zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła. Funkcję nadzoru inwestorskiego pełnić będzie p. Witold Rosiak z firmy Wivia.Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym z budżetu Województwa Wielkopolskiego, pochodzącym z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotacja wynosiła 144 000,00 zł. Koszt przebudowy to  270.178,91 zł.

reklama

W ramach inwestycji powstanie 720 m. odcinek drogi o szerokości 4 m. Warto dodać, że to nie jedyna planowana inwestycja drogowa w najbliższym czasie. Już wkrótce kolejne odcinki asfaltowych dróg powstaną w Kotwasicach oraz Żdżenicach.

źródło/fot.: UG Malanów/DM

Podobne artykuły

8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i...

8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury....

26 sierp.
W Tuliszkowie powstaje kino społecznościowe....

W Tuliszkowie powstaje kino społecznościowe. Ruszyły...

25 sierp.
Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama