piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Noc Bibliotek w Malanowie. Kosmiczna przygoda uczniów z gminnych szkół

Noc Bibliotek w Malanowie. Kosmiczna przygoda uczniów z gminnych szkół
 

Za nami szósta Noc Bibliotek w Malanowie. Ogólnopolska akcja pod hasłem „Klimat na czytanie” odbyła się w miniony weekend. Tradycyjne organizatorem wydarzenia było malanowskie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna.

W piątkowy wieczór, 9 października, w CKiBP w Malanowie pojawiło się jedynie 17 uczniów klas trzecich i czwartych z terenu gminy. Choć chętnych do udziału w imprezie nie brakowało, obostrzenia sanitarne nie pozwoliły na uczestnictwo w zajęciach wszystkim zainteresowanym. Mimo ograniczeń w bibliotece panowała kosmiczna atmosfera. Uczestnicy Nocy Bibliotek otrzymali opaski, na których zbierali naklejki za kolejne wykonane zadania. Aby móc eksplorować wszechświat dzieci musiały zacząć od budowy rakiety kosmicznej. Zadanie to nie stanowiło dla nich większego problemu i w szybkim tempie powstała kolorowa budowla. Do sprawnego poruszania się w przestrzeni kosmicznej potrzebna była mapa Układu Słonecznego. Niestety biblioteczny chochlik porozcinał przygotowaną wcześniej mapę. Z ułożeniem jej w prawidłowy sposób, zachowując kolejność planet, dzieci także nie miały najmniejszego problemu. Mapa przydała się podczas budowania makiety Układu Słonecznego, co było następnym zadaniem uczestników Nocy Bibliotek. Po wylosowaniu swoich ciał niebieskich zadaniem dzieciaków było wykonanie ich podobizny.

reklama

Zachmurzone niebo niestety nie pozwoliło młodym badaczom kosmosu na obserwację nocnego nieba. Jednak dzięki przygotowanym fiszkom oraz latarce szukali na mapach gwiazdozbiorów. Trudność stanowił fakt, że niebo jest w ciągłym ruchu więc rzuty gwiazdozbiorów mogły się nieco różnić od tych znajdujących się na mapach nieba. Po krótkiej przerwie na uzupełnienie zapasów energetycznych w postaci pączka oraz napoju uczestnicy powrócili do zdobywania kosmicznych doświadczeń. Tym razem zamienili się w łowców gwiazd. Dużo skupienia i cierpliwości wymagało z pozoru łatwe zadanie łowienia gwiazd na wędkę. Uczestnicy Nocy Bibliotek zwiedzając kosmiczne galaktyki spotkali mieszkańców kosmosu. Postaci ufoludków zostały przelane na papier, nazwane, a o wielu z nich uczestnicy Nocy Bibliotek opowiedzieli barwne historie.

Ten emocjonujący i pełen kosmicznych wrażeń wieczór zakończył się wspólnym oglądaniem filmu animowanego koprodukcji łotewsko-polskiej w reżyserii Edmundsa Jansonsa Jakuba „Mimmi i gadające psy”. Ekranizacja książki opowiada o przygodach dzieci i psów, które podjęły wspólną walkę, by ocalić ulubione miejsce i zaginionego czworonoga.

Źródło CKiBP Malanów

Podobne artykuły

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń...

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich...

16 wrz.
Malanowski folklor zdominował festiwal w Kramsku

Malanowski folklor zdominował festiwal w Kramsku

7 wrz.
Narodowe czytanie z podziałem na role w CKiBP...

Narodowe czytanie z podziałem na role w CKiBP Malanów

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama