wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwszoklasiści z Miłaczewa po ślubowaniu

Pierwszoklasiści z Miłaczewa po ślubowaniu
 

Uroczystość ślubowania na pierwszoklasistę w Szkole Podstawowej w Miłaczewie odbyło się w piątek, 9 października. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią, świętowano w kameralnym gronie. Jednak nie zabrakło takich gości jak: Ireneusz Augustyniak – wójt gminy Malanów, Beaty Myszyńskiej - dyrektor szkoły, rodziców pierwszaków oraz koleżanek i kolegów z drugiej klasy. Zanim uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem. A mianowicie ich zadaniem było zdanie egzaminu, który przeprowadzili Gabriela Jasiak i Piotr Pawlak, z klasy czwartej, prowadzący uroczystość. Dzieci ubrane w togi i birety, z wielkim przejęciem prezentowały swoje umiejętności przed publicznością. Do zadań, które miały wykonać należały między innymi recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, taniec, wiedza na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego. Po zakończonej prezentacji, zarówno dyrektor szkoły, jak i zaproszeni goście zgodnie przyznali, iż wszystkie dzieci doskonale zdały „egzamin na ucznia”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz dokonanie czarodziejskim ołówkiem aktu pasowania. Na pamiątkę piątkowego wydarzenia każdy z pierwszoklasistów otrzymał dyplom.

reklama

W dalszej części uroczystości dyrektor Myszyńska oraz wójt Augustyniak złożyli pierwszakom pierwszakom gratulacje i życzenia oraz obdarowali ich upominkami i słodyczami. Po uroczystości uczniowie udali się do klasy na poczęstunek. Dyrekcja oraz nauczyciela dziękują rodzicom uczniów za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości ślubowania.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w "Czwórce"

16-10-2020
Ślubowanie pierwszoklasistów w gminie Dobra

Ślubowanie pierwszoklasistów w gminie Dobra

14-10-2020
Szeregi OSP Turek zasilone przez 24...

Szeregi OSP Turek zasilone przez 24 najmłodszych...

09-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama