piątek 30 października 2020

Angeli, Przemysława, Zenobii

reklama

"Szpital Jednoimienny" w Turku. Od 23 października przyjęcia chorych na COVID-19 z całej Wielkopolski

 

W związku z rosnącą ilością zarażonych koronawirusem, a zatem i zapotrzebowania na miejsca dla chorych, w całym kraju zwiększane są ilości łóżek w szpitalach. Wiąże się to ze zwiększeniem ilości placówek nastawionych tylko na leczenie chorych na COVID-19. Realizacją tego zadania zajmują się tzw. szpitale jednoimienne a wg nowych określeń - szpitale koordynacyjne. Na jeden z nich ma zostać przekształcony szpital w Turku.

Starostwo Powiatowe w Turku potwierdza, że od 23 października 2020 r. szpital w Turku decyzją Wojewody Wielkopolskiego zostanie przekształcony w placówkę skierowaną do walki z COVID-19. Placówka, będzie w całości dedykowana walce z koronawirusem, na kształt wcześniejszych szpitali jednoimiennych. Mozliwe że otrzyma także dodatkowe obowiązki. Jak mówił podczas jednej z konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski, "szpitale będą brały na siebie ciężar koordynacji ruchem pacjentów. W gestii szpitali pozostanie koordynacja ruchu karetek czy informowanie lekarzy POZ, gdzie należy kierować pacjenta z ciężkim stanem COVID-19.” Obecnie szpital przygotowuje się do przekształcenia.

reklama

W niedzielę w sprawie przeszktałcenia turkowskiego szpitala miało miejsce posiedzenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego z udziałem Starosty Dariusza Kałużnego, Wicestarosty Władysława Karskiego, Dyrektora SP ZOZ w Turku Krzysztofa Sobczaka, Dyrektor PSSE w Turku Katarzyny Wysockiej oraz Komendantów KP PSP Piotra Pietruchy i KPP w Turku Michała Grzelaka.

Wojewoda poinformował, że w wielkopolskich szpitalach w najbliższym tygodniu utworzonych zostanie dodatkowo ponad 300 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. W rezultacie baza łóżkowa dla pacjentów z COVID-19 zostanie rozbudowana do 1200.

Na poniedziałek na godzinę 8.00 zaplanowana jest w tej sprawie wideokonferencja z udziałem starosty, wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Tureckiego. Na chwile obecną zmieniono jedynie lokalizację punktu porań wymazów, który od 26 sierpnia zlokalizowany był w namiocie przed budynkiem turkowskiego szpitala.

Podobne artykuły

Szpital w Turku zamknięty dla karetek...

Szpital w Turku zamknięty dla karetek pogotowia? Nie...

z dzisiaj
Jest decyzja premiera w sprawie cmentarzy. Będą...

Jest decyzja premiera w sprawie cmentarzy. Będą...

z dzisiaj
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i...

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i Wojtkowiak...

27 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama