piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kwarantanna w Brudzewie, Tokarach, Chlebowie i Słodkowie. Koronowirusa przyniósł uczeń i nauczycielki

Kwarantanna w Brudzewie, Tokarach, Chlebowie i Słodkowie. Koronowirusa przyniósł uczeń i nauczycielki - Szkoła Podstawowa w Tokarach / fot. Google Map
Szkoła Podstawowa w Tokarach / fot. Google Map 

Ponad setka uczniów, tym razem z gminy Kawęczyn, Brudzew i Turek poddanych zostało kwarantannie w związku z zakażeniami COVID-19. Do placówek koronawirusa przyniósł uczeń i nauczycielki.

Zakażenia COVID-19 potwierdzono w kolejnych czterech placówkach na terenie powiatu turkowskiego. Przypadki zachorowań u trzech nauczycieli stwierdzono w szkołach podstawowych w Brudzewie, Tokarach i Słodkowie. W Szkole Podstawowej w Chlebowie w gminie Turek koronawirusa wykryto u jednego z uczniów. Grupa kilkulatków, w której przebywał skierowana została na kwarantannę. Z kolei w Tokarach w gminie Kawęczyn kwarantannie poddane zostało 70 osób – nauczycielka, jej rodzina, uczniowie zerówki, oraz klas 2 i 4. W Brudzewie w izolacji pozostają uczniowie dwóch klas, a w Słodkowie jedna grupa. Jak podkreśla Katarzyna Wysocka, dyrektor turkowskiego Sanepidu, powyższe przypadki zakażeń nie są powiązane ze sobą, tylko wynikają z objawów skierowanych przez lekarzy prowadzących.

reklama

Dyrektor Wysocka wyjaśnia również nurtujące rodziców pytanie. Dlaczego w kwarantannie pozostają rodziny uczniów, a nie cała społeczność szkolna. –By wziąć osobę w kwarantannę musi mieć ona kontakt bezpośredni z osobą zakażoną, to jest piętnaście minut w pomieszczeniu zamkniętym, w odległości półtora metra, bez osłony twarzy. Do tego kwalifikują się klasy, w których dany nauczyciel lub uczeń przebywa – wyjaśnia Katarzyna Wysocka dodając, że do tego nie kwalifikują się wszystkie klasy w szkole, bo przerwa przeważnie trwa 5, 10 minut, a poza tym na korytarzu wszyscy muszą mieć maseczki. -Z kolei całe rodziny poddawane są kwarantannie dlatego, bo w przypadku, gdyodków, SP  dziecko miało kontakt bezpośredni z osobą zakażoną, to traktowane jest również jako potencjalnie zakażone, a domownicy mają z nim wynikający z definicji kontakt bezpośredni, a nie pośredni – mówi dyrektor Sanepidu.

Podobne artykuły

Apel PSSE Turek do uczestników Mszy Świętej w...

Apel PSSE Turek do uczestników Mszy Świętej w Tokarach

22-10-2020
Unihokeistki z SP w Brudzewie zwyciężają w...

Unihokeistki z SP w Brudzewie zwyciężają w Finale...

22-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama