środa 25 listopada 2020

Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

reklama

Nie będzie szpitala jednoimiennego w Turku. Wojewoda zmienia dyspozycje na oddział "covidowy"

Nie będzie szpitala jednoimiennego w Turku. Wojewoda zmienia dyspozycje na oddział
 

Jest zmiana decyzji Wojewody Wielkopolskiego w sprawie szpitala w Turku. W czwartek 22 października w późnych godzinach wieczornych Łukasz Mikołajczyk zmienił decyzję i wycofał się z całkowitego zamknięcia SP ZOZ Turek dla mieszkańców. Zamiast szpitala jednoimiennego dedykowanego walce z COVID-19 w turkowskiej placówce powstaną oddziały „covidowe”.

O zmianie decyzji Wojewody poinformowało Starostwo Powiatowe w Turku. Jak tłumaczy Dariusz Kałużny, zmiana decyzji podyktowana jest technicznymi i organizacyjnymi uwarunkowaniami. - Uwzględniając techniczne i organizacyjne uwarunkowania szpitala ustalono, że szpital w Turku od dnia 26 października 2020 roku zmienia formułę na oddziały „covidowe”. Część oddziałów będzie dalej funkcjonowało normalnie, a pozostałe zostaną przekształcone w oddziały obserwacyjno–zakaźne - czytamy w komunikacie starosty.

reklama

Na zmianę decyzji z pewnością miały wpływ niepokoje i protesty lokalnej społeczności, apel burmistrzów oraz większości wójtów gmin powiatu. Jak informuje wojewoda w turkowskiej lecznicy do dyspozycji mieszkańców pozostanie większość oddziałów. Docelowo w ramach walki z COVID-19 ma zostać wydzielony oddział, a w nim 56 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 3 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem, możliwością prowadzenia tlenoterapii oraz wentylacji mechanicznej. Pierwsze 17 łóżek "covidowch" zostanie zapewnione od 26, a pozostałe od 31 października.

Pełna treść komunikatu Starostwa Powiatowego oraz decyzja wojewody poniżej.

Podobne artykuły

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

23 list.
Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie...

Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie osocza...

21 list.
Poradnie specjalistyczne w szpitalu od...

Poradnie specjalistyczne w szpitalu od poniedziałku...

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama