piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

2/span/td td class="detail" °C Pogoda na kolejne dni »
reklama

W powiecie tureckim rekordowa liczba zarażonych

W powiecie tureckim rekordowa liczba zarażonych
 

Ponad 115 mieszkańców powiatu turkowskiego zakażonych zostało w ostatniej dobie koronawirusem. To największa liczba przypadków zachorowań na SARS-CoV-2 od początku pandemii. Rekord zakażeń padł także w całym kraju i w Wielkopolsce.

W środę, 28 października, w Wielkopolsce wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u 2885 osób w regionie, w tym 115 z powiatu turkowskiego. Na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, w Wielkopolsce z powodu Covid-19 lub współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 11 osób. Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano: 2736 zakażonych, 544 zgony, 10489 ozdrowieńców oraz 16503 aktywnych przypadków.

reklama

Aktualna sytuacja na terenie powiatu tureckiego w dniu 28 października związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:
Liczba osób objętych kwarantanną: 479
Liczba osób hospitalizowanych: 28
Liczba osób w izolatorium: 1
Liczba osób objętych izolacją domową: 195
Nadzór epidemiologiczny: 46
Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem: 754
Liczba osób wyleczonych: 514
Liczba zgonów: 14

Jednocześnie Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu informuje, że zmieniony został sposób oraz forma raportowania przypadków Covid-19 w Wielkopolsce. WUW wziął pod uwagę sugestię internautów, dla których podawane informacje o koronawirusie nie były czytelne i od dziś publikowane będą tabele bez prezentowanych wcześniej mapek z podziałem na powiaty.

W powiecie tureckim rekordowa liczba zarażonych

Podobne artykuły

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

Jedna osoba zmarła, 100 pozytywnych wyników na...

23 list.
Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie...

Apel do ozdrowieńców po COVID-19 o oddawanie osocza...

21 list.
Poradnie specjalistyczne w szpitalu od...

Poradnie specjalistyczne w szpitalu od poniedziałku...

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama