Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Inwestycje drogowe w gminie Malanów idą pełną parą

Inwestycje drogowe w gminie Malanów idą pełną parą
 

Mieszkańcy tzw „małej Bibianny” mogą cieszyć się nową nawierzchnią. Zakończona została inwestycja „Przebudowa drogi w miejscowości Bibianna”. Prace obejmowały 720m odcinek drogi o szerokości 4 metrów. Rusza także kolejna inwestycja drogowa, tym razem w Kotwasicach oraz przebudowa chodnika w Dziadowicach.

Inwestycja w Bibiannie kosztowała ponad 270 tys. zł. Na ww. zadanie gmina Malanów pozyskała środki finansowe z budżetu Województwa Wielkopolskiego, w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotacja wyniosła 125 tys zł. W poniedziałek 16 listopada br. w obecności przedstawicieli urzędu gminy, inspektora nadzoru oraz wykonawcy, którym było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła dokonano odbioru inwestycji.

reklama

Rozpoczęła się także kolejna drogowa inwestycja w gminie Malanów. Mowa o zadaniu pn: „Przebudowa drogi Kotwasice-Zygmuntówek”. Przypomnijmy, że umowa na realizację ww. działania została podpisana 13 października br. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła. Już wkrótce żwirową drogę zastąpi asfaltowa nawierzchnia o długości 990m (od skrzyżowania przy świetlicy wiejskiej w Kotwasicach w kierunku m. Zygmuntówek) i szerokości 4m. W planach jest odmulenie rowu, ustawienie oznakowania oraz wykonanie zjazdów. Powyższa inwestycja zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość prac budowlanych zgodnie z umową wyniesie 525.453,34 zł. Wykonawca na wykonanie powierzonych zadań ma czas do końca listopada br.

W  Dziadowicach w najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa chodnika. Dzięki koordynowanej przez Powiat Turecki inwestycji pn: "Przebudowa drogi powiatowej nr 4488P - budowa chodnika w m. Dziadowice" - I etap, przebudowany zostanie cały odcinek po stronie lewej oraz odcinek od drogi gminnej do pierwszego przejścia dla pieszych po stronie prawej.

Zakres planowanych prac obejmie rozbiórkę istniejących elementów drogi, wykonanie chodnika, zjazdów indywidualnych z kostki brukowej, ułożenie obrzeża betonowego, krawężnika oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Planowany koszt robót wyniesie 220.000,00 zł w tym 75.000,00 zł dołożyła Gmina Malanów. Umowa na wykonanie ww. prac została podpisana 5 listopada przez kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Turku, Andrzeja Paruszewskiego oraz wykonawcę zadania - Krzysztofa Rosiaka - przedsiębiorcę z Władysławowa. Remont chodnika poprawi nie tylko jego wizualny wygląd, ale również funkcjonalność i bezpieczeństwo. 

reklama

Pierwszy etap prac drogowych rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Mając na względzie bezpieczeństwo i dobro użytkowników drogi prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac. Jednocześnie przepraszamy za możliwe utrudnienia w ruchu.

źródło/fot: DM/UG Malanów

Podobne artykuły

Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

z wczoraj
Ponad 2 mln. na inwestycję drogową w Izabelinie II

Ponad 2 mln. na inwestycję drogową w Izabelinie II

3 sierp.
Kolejna pula rządowych dofinansowań dla Powiatu...

Kolejna pula rządowych dofinansowań dla Powiatu...

3 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama