wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Koncert patriotyczny "Radość Niepodległości" z inicjatywy Stowarzyszenia "Koniczynka"

Wideo: Koncert patriotyczny
 

Trzy kolejne rozbiory wymazały Polskę z map świata. W narodzie jednak nie zginął duch wolności i potrzeba życia w suwerennym paostwie. Po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku przyniósł Polakom upragnioną wolnośd. By uczcid to doniosłe wydarzenie, w 102. rocznicę odzyskania niepodległości, Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie oraz Wójt Gminy Władysławów zorganizowało koncert patriotyczny „Radość Niepodległości”.

W poniedziałkowe popołudnie, 9 listopada, Dom Parafialny w Russocicach wypełnił się dźwiękami muzyki. Na scenie wystąpiła Katarzyna Zawada wraz z Krzysztofem Zawada – prowadzącym koncert. Solistka wykonała znane pieśni patriotyczne, które zapisały się w naszej polskiej kulturze. Na repertuar koncertu złożyły się utwory instrumentalne Chopina, pieśni patriotyczne i utwory z okresu 20-lecia międzywojennego oraz piosenki uniwersalne, ponadczasowe w treści, te sprzed dekad i te współczesne z kręgu kultury muzyki popularnej.

reklama

Zgodnie z obostrzeniami związanymi z pandemią koncert odbył się bez udziału publiczności. Jednak dzięki nagraniu video wziąd udział w koncercie może wziąd każdy w bezpiecznym wnętrzu swego domu. Każdy widz i starszy, i młodszy znajdzie tu coś dla siebie. 

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

23 wrz.
 Niezwykły koncert

Niezwykły koncert "Z Konopnicką w tle". Już w...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama