czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Wideo: Ulica Zdrojki Lewe oficjalnie oddana do użytku. Cieszą się mieszkańcy, cieszą się samorządowcy.

Wideo: Ulica Zdrojki Lewe oficjalnie oddana do użytku. Cieszą się mieszkańcy, cieszą się samorządowcy.
 

Finał kilkuletniej batalii mieszkańców osiedla Zdrojki o drogę asfaltową. Dziś uroczyście oddano do użytku nowopobudowaną ulicę Zdrojki Lewe. Całościowy koszt wykonanej inwestycji to ponad 7 mln zł.

Po ponad roku od podpisania umowy na budowę drogi asfaltowej na ul. Zdrojki Lewe, inwestycja ma dziś (4 grudnia) swój szczęśliwy finał. Za dokładnie 7 382 378,8 zł pochodzących w 60% z Funduszu Dróg Samorządowych wybudowano drogę asfaltową na odcinku blisko 2 km wraz z kanalizacją deszczową, ścieżką rowerową, oznakowaniem i nowym chodnikiem. Pozostałe 40% kosztów inwestycji pochodzi z funduszy Powiatu Tureckiego. Za realizacje budowy odpowiedzialna była firma MK Stella oraz Zarząd Dróg Powiatowych.

reklama

-Wyjątkowy szczęśliwy dzień głownie dla mieszkańców tejże ulicy [...] Ja przypomnę, że w 2018 roku razem z panem posłem Ryszardem Bartosikiem i z panem przewodniczącym Janem Smakiem stanęliśmy w kurzu na gruntowej drodze i obiecaliśmy że tą drogę wybudujemy [...] Ta droga, ta ulica jest w tej chwili najładniejszą ulicą w mieście Turek - mówił nie kryjąc zadowolenia starosta Dariusz Kałużny podczas przecięcia symbolicznej wstęgi. Na uroczystym otwarciu drogi oprócz starosty uczestniczyli także sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Szewczyński , wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Smak, radni PiS oraz mieszkańcy osiedla Zdrojki.

-To jest uzupełnienie wszystkich dróg na tym osiedlu. Kiedy zacząłem tu mieszkać to było wiele gospodarstw była cały czas żwirowa droga. Wszystkie drogi wewnętrzne były pobudowane a tej drogi nie dało rady zrobić. W końcu jest ta droga, cieszę się bardzo i życzę mieszkańcom miłych wrażeń z jej użytkowania - podsumował dzisiejsze wydarzenie mieszkający na osiedlu Zdrojki radny powiatowy Jan Smak.

 

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
Podobne artykuły
Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

16 maj.
Listy do redakcji: Kałużny w politycznym...

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu

16 maj.
Nowa Kadencja Rady Powiatu Tureckiego. Jan Smak...

Nowa Kadencja Rady Powiatu Tureckiego. Jan Smak Starostą, Krzysztof...

8 maj.
Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja...

Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja ruszają dwie nowe poradnie w...

5 kw.
PGKiM: Zamiast przeprosić turkowian, starosta...

PGKiM: Zamiast przeprosić turkowian, starosta Kałużny nadal ich...

28 mrz.
Listy do redakcji: Oświadczenia Starosty...

Listy do redakcji: Oświadczenia Starosty Tureckiego

27 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama