środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wsparcie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu tureckiego. Do gmin trafi 22 mln zł

Wsparcie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu tureckiego. Do gmin trafi 22 mln zł
 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia dla samorządów z całej Polski. W ramach RFIL do powiatu tureckiego oraz gmin trafi  22 mln zł.

Te samorządy, które dotychczas nie mogły, z powodu swoich możliwości budżetowych zrealizować różnych inwestycji, teraz będą mogły to zrobić w ramach wsparcia z RFIL. W ramach drugiego etapu naboru wniosków o wsparcie z RFIL do Wielkopolski wschodniej trafi dokładnie 88 944 455 zł na realizację 42 zgłoszonych zadań.

reklama

Największą pomoc otrzyma Powiat Turecki w kwocie 12 mln zł. Fundusze przeznaczone zostaną na przebudowę oddziału ginekologiczno-położniczego z salą porodową i oddziałem noworodkowym, oddziału dziecięcego, oddziału pomocy doraźnej, pomieszczeń socjalnych na potrzeby ratownictwa medycznego. To znaczący i ważny zastrzyk finansowy dla turkowskiej lecznicy.

Kolejna część środków z RFIL trafi m.in. do Gminy Dobra na dwie inwestycje na kwotę 2,68 mln zł. W ramach których zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej w miejscowości Skęczniew oraz poprawa efektywności energetycznej w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dobrej.

W Gminie Malanów za 3 mln zł rozbudowany zostanie budynek Szkoły Podstawowej w Dziadowicach. Powstanie nowe skrzydło wraz z salą sportową. Gmina Turek otrzyma 1,82 mln zł na przebudowa dróg gminnych i osiedlowych o nawierzchni asfaltowej oraz z kostki brukowej wraz z kanalizacją. W Gminie Władysławów kwota 2,4 mln zł wesprze budowę sieci kanalizacji deszczowej w miejscowości Wyszyna.

reklama

Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Drugi etap to kolejne 6 mld zł przydzielone w drodze dwóch naborów.

Podobne artykuły

Od października wznawia pracę Oddział...

Od października wznawia pracę Oddział Wewnętrzny. 5...

z dzisiaj
Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

z wczoraj
Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w...

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w firmie Ambro

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama