poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Druhowie z Brudzewa nagrodzeni w konkursie. Kupili nowe instrumenty

Druhowie z Brudzewa nagrodzeni w konkursie. Kupili nowe instrumenty
 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie otrzymała dofinansowanie za udział w konkursie „Nasza wieś, naszą wspólna sprawą”, który odbył się w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi, ogłoszonego przez zarząd województwa wielkopolskiego. Druhowie zakupili już nowe instrumenty.

W ramach konkursu stowarzyszenia, fundacje czy parafie mogły pozyskać nawet 10 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. W tym roku do rywalizacji przystąpiło aż 113 wielkopolskich organizacji. Z powiatu turkowskiego oferty zgłosiło dziewięć podmiotów: z gminy Brudzew, Kawęczyn, Dobra i Turek. Ostatecznie dofinansowano 39 projektów, w tym OSP Brudzew i Brudzyń.

reklama

Ochotnicy z Brudzewa przygotowali projekt pod nazwą „Orkiestra tu, orkiestra tam–od 100 lat pięknie nam gra”. Dzięki uzyskanej dotacji druhowie zakupią 2 klarnety, saksofon altowy oraz tenorowy. Całkowita wartość projektu to 12 tysięcy 496 złotych, z czego 9 tysięcy 990 złotych pochodzi z samorządu województwa wielkopolskiego, pozostała kwota to wkład własny.

Przypomnijmy, że druhowie z Brudzynia w ramach projektu pod hasłem „Promocja idei odnowy wsi w miejscowości Brudzyń poprzez wykonanie folderu o historii sołectwa i zakup wyposażenia” zaplanowali wykonanie folderu o tradycjach i historii sołectwa oraz zakup wyposażenia służącego integracji mieszkańców, a ponadto nagranie filmu promocyjnego podejmowane przez mieszkańców sołectwa inicjatywy mające na celu kultywowanie lokalnych tradycji oraz obrzędów. Całkowita wartość projektu to 11 tysięcy 957 złotych, z czego urząd marszałkowski dał 7 tysięcy, reszta pochodzi z wkładu własnego ochotników.

Podobne artykuły

Strażacy z OSP Brudzew podsumowali 5-lat...

Strażacy z OSP Brudzew podsumowali 5-lat...

21 wrz.
Straż Pożarna wspiera Narodowy Program Szczepień

Straż Pożarna wspiera Narodowy Program Szczepień

4 lt.
Nowy wóz strażacki za 1 mln zł w OSP Brudzew....

Nowy wóz strażacki za 1 mln zł w OSP Brudzew....

23 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama