środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku zabezpieczony

Zapas tlenu medycznego dla SP ZOZ w Turku zabezpieczony
 

Stacja zgazowania tlenu medycznego – bo tak fachowo nazywa się instalacja obejmująca zbiornik na tlen medyczny, parownicę oraz przyłącze do stacji rozprężania tlenu medycznego - już działa i ratuje życie pacjentów turkowskiego szpitala.

Zbiornik został zainstalowany, tlen już jest dostarczany pacjentom poprzez szpitalną sieć. Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak mogli dokonać przeglądu instalacji.

reklama

Do tej pory pacjenci korzystali z butli z tlenem medycznym zgromadzonych w przyszpitalnej tlenowni. Zapas tlenu w pojedynczych butlach w związku z leczeniem pacjentów chorych na COVID-19 wyczerpywał się niezwykle szybko. Tlenoterapia przy tej chorobie wymaga nawet 6 krotnie więcej tego lekarstwa (bo tlen medyczny jest lekarstwem), niż w przypadku łagodniejszego zapalenia płuc. W ciągu doby zużywano nawet kilkadziesiąt butli z tlenem.

Teraz zbiornik, który mieści 3680 kilogramów skroplonego tlenu (co odpowiada objętości 3 tys. litrów wody), wystarczy co najmniej na kilka dni. Nie należy zapomnieć, że tlenoterapia jest stosowana przy wielu schorzeniach i zbiornik z uzupełnianym zapasem tlenu będzie efektywnie służył pacjentom na długo po tym jak skończy się pandemia.

Inwestycję w kwocie 128 000 zł. dofinansował Wojewoda wielkopolski. SP ZOZ oraz Powiat Turecki wyraziły podziękowania dla Zarządu Dróg Powiatowych w Turku i dla strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Turku za błyskawiczną pomoc w przygotowaniu terenu pod inwestycję. Podziękowania dla Piotra Ziętka za pomoc przy projekcie i w przygotowaniu dokumentacji oraz dla Firmy Messer Polska za znakomitą współpracę wróżącą dobrze na przyszłość, a także dla służb Wojewody wielkopolskiego.

reklama

źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Wideo: Paulina Hennig-Kloska o problemach...

Wideo: Paulina Hennig-Kloska o problemach szpitala w...

30 czerw.
Listy do redakcji: Więcej pytań o stan...

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan szpitala, niż...

13 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama