poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Bożonarodzeniowe szopki to nieodłączny element grudniowych Świąt. W Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie konkurs na najpiękniejszą szopkę ma już wieloletnią tradycję, a w tym roku organizatorów zaskoczyła zarówno ilość, jak i pomysłowość uczestników na wykonanie wspomnianej powyżej szopki.

Główny warunek był jeden – wszystkie elementy, takie jak: konstrukcja, czy figurki musiały być wykonane własnoręcznie. Celem władysławowskiego konkursu szopek bożonarodzeniowych jest zachowanie tradycji ich tworzenia oraz pobudzenie inwencji twórczej. Dzięki temu uczestnicy konkursu począwszy od przedszkolaków, na młodzieży i dorosłych kończąc, mają okazję do rozwijania wrażliwości estetycznej. Ważny jest też rozwój uzdolnień plastycznych, kształtowanie aktywnej, twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

reklama

Komisja artystyczna powołana do rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową z pewnością będzie miała niełatwy orzech do zgryzienia. O wynikach konkursu dowiemy się już wkrótce, a na chwilę obecną gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wspaniałych i twórczych dzieł.

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

"Głosy Lwowa" zachwyciły publiczność we Władysławowie

7 sierp.
Koncert

Koncert "PÓKI POLSKA ŻYJE W NAS" już 8 sierpnia we...

31 lip.
Czerwone korale i konik na biegunach... w GOK...

Czerwone korale i konik na biegunach... w GOK...

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama