wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Stowarzyszenie "Koniczynka" z prestiżową nagrodą Narodowego Centrum Kultury

Stowarzyszenie
 

W poniedziałek, 14 grudnia Narodowym Centrum Kultury ogłosiło wyniki konkursu „Odkryj Swój Skarb”. Celem konkursu jest promowanie miejsc i pomysłów na działania edukacyjne ukazujące „skarby” małych i średnich polskich miejscowości, miast i miasteczek (do 30 000 mieszkańców). Laureatem konkursu zostało m.in. Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa.

W 2020 roku do konkursu wpłynęło 130 wniosków. Spośród zgłoszeń wyłoniono 10 laureatów, którzy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 2 tys. zł. Jedna z nagród przypadła Stowarzyszeniu „Koniczynka”, za projekt edukacyjno - kulturalny „Władysławów miejscem trzech kultur”, którego głównym celem było zwiększenie świadomość historycznej mieszkańców gminy Władysławów i ocalenie od zapomnienia spuścizny trzech kultur, które w przeszłości budowały wzajemny szacunek oraz kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne religie, tradycje i obyczaje.

reklama

Laureaci z Władysławowa otrzymali jeszcze jedną dodatkową nagrodę: ich inicjatywa zostanie umieszczona w „Lokalnych Inspiracjach – Do Dzieła!” – publikacji elektronicznej, która pojawi się w I połowie 2021 roku, prezentującej zwycięskie działania II edycji Konkursu.

To kolejny sukces prężnie działającego Stowarzyszenia „Koniczynka” oraz autorki projektu p. Beaty Modrzejewskiej. Sukces nie byłby możliwy bez współpracujących przy projekcie, tj. Izabeli Ujazdowskiej, Małgorzacie Karskiej, Wiesławowi Kuligowi oraz Henrykowi Trosze.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Stowarzyszenie Koniczynka z prestiżową nagrodą Narodowego Centrum Kultury

Podobne artykuły

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie...

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie Władysławów....

23 wrz.
Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

8 sierp.
Czepce wzbudziły sensację! Malanowska...

Czepce wzbudziły sensację! Malanowska "Tradycja"...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama