piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Stowarzyszenie "Koniczynka" z prestiżową nagrodą Narodowego Centrum Kultury

Stowarzyszenie
 

W poniedziałek, 14 grudnia Narodowym Centrum Kultury ogłosiło wyniki konkursu „Odkryj Swój Skarb”. Celem konkursu jest promowanie miejsc i pomysłów na działania edukacyjne ukazujące „skarby” małych i średnich polskich miejscowości, miast i miasteczek (do 30 000 mieszkańców). Laureatem konkursu zostało m.in. Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa.

W 2020 roku do konkursu wpłynęło 130 wniosków. Spośród zgłoszeń wyłoniono 10 laureatów, którzy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 2 tys. zł. Jedna z nagród przypadła Stowarzyszeniu „Koniczynka”, za projekt edukacyjno - kulturalny „Władysławów miejscem trzech kultur”, którego głównym celem było zwiększenie świadomość historycznej mieszkańców gminy Władysławów i ocalenie od zapomnienia spuścizny trzech kultur, które w przeszłości budowały wzajemny szacunek oraz kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne religie, tradycje i obyczaje.

reklama

Laureaci z Władysławowa otrzymali jeszcze jedną dodatkową nagrodę: ich inicjatywa zostanie umieszczona w „Lokalnych Inspiracjach – Do Dzieła!” – publikacji elektronicznej, która pojawi się w I połowie 2021 roku, prezentującej zwycięskie działania II edycji Konkursu.

To kolejny sukces prężnie działającego Stowarzyszenia „Koniczynka” oraz autorki projektu p. Beaty Modrzejewskiej. Sukces nie byłby możliwy bez współpracujących przy projekcie, tj. Izabeli Ujazdowskiej, Małgorzacie Karskiej, Wiesławowi Kuligowi oraz Henrykowi Trosze.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Stowarzyszenie Koniczynka z prestiżową nagrodą Narodowego Centrum Kultury
Podobne artykuły
Wigilijne spotkanie Stowarzyszenia

Wigilijne spotkanie Stowarzyszenia "Koniczynka" w Wigwamie Russocice

20-12-2023
Stowarzyszenie Przystań wyróżnione Diamentem...

Stowarzyszenie Przystań wyróżnione Diamentem Powiatu Tureckiego

01-12-2023
Wideo: Przyjemne z pożytecznym. Szkoła w...

Wideo: Przyjemne z pożytecznym. Szkoła w Koźminie wyróżniona...

21-10-2023
Wyszli z domu i poznali... Pomorze!...

Wyszli z domu i poznali... Pomorze! Stowarzyszenie "Koniczynka"...

06-10-2023
Nowe certyfikaty Ziemi Tura dla produktów,...

Nowe certyfikaty Ziemi Tura dla produktów, rękodzieła i lokalnych...

08-07-2023
Czy firma z Galewa wywoła

Czy firma z Galewa wywoła "biurową rewolucję"? Polski system do...

05-07-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama