piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Szpital wsparty środkami z Funduszu Sprawiedliwości

Szpital wsparty środkami z Funduszu Sprawiedliwości
 

Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak oraz Starosta Turecki Dariusz Kałużny w środę 30 grudnia 2020 r. podziękowali Asystentce Ministra Michała Wosia - Wiktorii Popkowskiej oraz Przewodniczącemu Solidarnej Polski - Robertowi Popkowskiemu za przekazane 100.000 zł dofinansowania na zakup sprzętu medycznego do szpitala w Turku. Wsparcie pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Dwa urządzenia: defibrylator oraz aparat do elektrokoagulacji już zostały zakupione i trafiły do szpitala. Fakt bardzo cieszy, gdyż jak powiedział personel szpitala zwłaszcza to drugie, nowe urządzenie, które przede wszystkim pozwala na skrócenie czasu zabiegu, na efektywną hemostazę czy ograniczenie ryzyka krwawień pooperacyjnych jest niezwykle potrzebne.

reklama

Jak zauważył starosta jest to znakomity przykład współpracy na kolejnym szczeblu administracji, który służy pacjentom turkowskiej lecznicy.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Szpital w Turku dostanie pieniądze na podwyżki...

Szpital w Turku dostanie pieniądze na podwyżki dla...

z wczoraj
O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.
Wewnętrzny zaboli, a szpital zabuli. Skąd...

Wewnętrzny zaboli, a szpital zabuli. Skąd Sobczak...

19 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama