środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

W Tuliszkowie będą mieli kino. Pierwsze projekcje już w połowie 2021 roku

W Tuliszkowie będą mieli kino. Pierwsze projekcje już w połowie 2021 roku
 

Jak informuje Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie na połowę 2021 roku zaplanowano uruchomienie pierwszego kina stacjonarnego w gminie. Uruchomienie kina w Tuliszkowie to pierwszy tego typu pomysł w powiecie tureckim. Będzie to drugie po kinie Tur kino stacjonarne w naszym powiecie.

„Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kulturalnych województwa wielkopolskiego” - tak brzmi nazwa projektu w ramach którego w 2021 roku w Tuliszkowie powstanie pierwsze kino. Projekt w części jest realizowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W planach jest uruchomienie kina na 21 miejsc siedzących.

reklama

Na siedzibę tuliszkowskiego kina wybrano nieużytkowaną już kotłownię zlokalizowaną w kompleksie budynków Szkoły Podstawowej przy ul. Nortowskie w Tuliszkowie. Aktualnie pomysłodawcy oczekują na oferty w rozpisanym przetargu na przystosowanie pomieszczeń po kotłowni na potrzeby sali projekcyjnej oraz pomieszczeń technicznych kina. Atutem tej lokalizacji jest z pewnością możliwość wykorzystywania kina do celów eukacyjnych.

Podobne artykuły

Umowa na kino w Tuliszkowie podpisana

Umowa na kino w Tuliszkowie podpisana

25 lip.
Blisko 20 mln zł z Funduszy Norweskich na...

Blisko 20 mln zł z Funduszy Norweskich na geotermię...

21 lip.
Grant dla UKS Sprinter Słodków

Grant dla UKS Sprinter Słodków

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama