niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

PSZOK w Kawęczynie otwarty. Zbiórka odpadów w każdą sobotę.

PSZOK w Kawęczynie otwarty. Zbiórka odpadów w każdą sobotę.
 

W gminie Kawęczyn uruchomiono pierwszy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy gminy mogą przekazywać odpady problemowe, wielkogabarytowe w każdą sobotę.

Jak informuje Urząd Gminy w Kawęczynie nowouruchomiony PSZOK zlokalizowany jest na terenie oczyszczalni ścieków i swoje działanie rozpoczął z dniem 9 stycznia 2021 roku. Placówka czynna będzie w każdą sobotę od godz. 8.00 do14.00.

reklama

- Z uwagi na fakt, iż Punkt rozpoczyna swoją działalność w czasie epidemii, pragniemy zapewnić Państwu sprawną obsługę. W związku z tym osoby, które są zainteresowane oddaniem w tych dniach odpadów do PSZOK proszone są o zgłaszanie tego faktu do tut. Urzędu od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:30.15:30 pod numerem telefonu: 063 288 59 21. - czytamy w komunikacie UG Kawęczyn.

Gminny PSZOK przyjmuje odpady komunalne zebrane w sposób selektywny, wytworzone przez mieszkańców nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Kawęczyn, którzy są objęci systemem gospodarki odpadami komunalnymi i wnoszą opłatę z tego tytułu na rzecz gminy. PSZOK jest miejscem, do którego można dostarczyć tzw. odpady problemowe, powstające w gospodarstwie domowym: zużyte opony, gruz z remontu, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, odpady wielkogabarytowe (stare meble), chemikalia i opakowania po nich.

Podobne artykuły

Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd...

Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd Miasta...

2 wrz.
Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama