piątek 05 marca 2021

Aurory, Fryderyka, Oliwii

0°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Lasy Nadleśnictwa Turek bogatsze o pięć nowych pomników przyrody

Lasy Nadleśnictwa Turek bogatsze o pięć nowych pomników przyrody
 

W lipcu ubiegłego roku, w ramach akcji „100 pomników przyrody na 100-lecie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu", Nadleśnictwo Turek wytypowało 5 drzew - kandydatów na nowe pomniki przyrody.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych procedur przez Radę Miasta Dobra i Uniejów a także Radę Gminy Kawęczyn przyjęto uchwały na mocy których na terenie Nadleśnictwa Turek ustanowiono 5 nowych pomników przyrody.

reklama

Nowymi pomnikami są w gminie Dobra Lipa drobnolistna „Lipa św. Huberta”, Dąb szypułkowy „Ignacy” oraz Dąb szypułkowy „Jan”. W gminie Kawęczyn Wiąz szypułkowy „Chocimierz” a w gminie Uniejów Wiąz szypułkowy „Bogumił”. Tym samym liczba pomników przyody znajdujących się na terenach zarządzanych przez Nadleśnictwo Turek zwiększyła się z 24 do 29.

Oprócz nowych wspomnianych pomników dotychczas Nadleśnictwo Turek mogło się pochwalić sześcioma pomnikami powierzchniowymi z wawrzynkiem wilczełyko, bluszczem pospolitym, sasanką łąkową i podkolanem białym, 13 to pomniki jako pojedyncze drzewa (dęby szypułkowe i bezszypułkowe, sosna czarna, sosna zwyczajna, daglezja zielona, grusza pospolita, modrzew europejski, lipa drobnolistna), 3 pomniki jako grupa drzew (dęby szypułkowe) i 2 głazy narzutowe.

Podobne artykuły

Las nie potrzebuje maseczki - potrzebuje szacunku

Las nie potrzebuje maseczki - potrzebuje szacunku

1 mrz.
Śmieci w leśnictwie Zdrojki. Leśnicy ostrzegają...

Śmieci w leśnictwie Zdrojki. Leśnicy ostrzegają...

25-11-2020

"Czwórka" dla lasu i dla ludzi

21-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama