sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

17°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Zostań rachmistrzem spisowym. Nabór kandydatów od 1 lutego.

Zostań rachmistrzem spisowym. Nabór kandydatów od 1 lutego.
 

Od 1 kwietnia do 30 czerwca br. na terenie całego kraju tysiące rachmistrzów będzie przeprowadzało Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Za przeprowadzanie spisu w poszczególnych gminach odpowiadać będą samorządy, które już teraz rozpoczynają rekrutację kandydatów na rachmistrzów spisowych.

Pierwsza o naborze do prac przy NSP 2021 informuje gmina Przykona. Kandydat na rachmistrza spisowego może składać dokumenty osobiście w siedzibie urzędu gminy lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej, platformy ePUAP lub operatora pocztowego. Wg informacji przekazanych przez Urząd Gminy w Przykonie kandydat na rachmistrza spisowego powinien mieć ukończone 18 lat, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Termin składania ofert w UG Przykona rozpoczyna się 1 lutego i potrwa do 9 lutego br.

reklama

W ślad za gminą Przykona podobna rekrutacja będzie przeprowadzana w każdej z gmin powiatu tureckiego. Podobny ogólnopolski spis odbył się 10 lat temu.

Ile będzie można zarobić biorąc udział w spisie jako rachmistrz? Na chwilę obecną organizator spisu czyli Główny Urząd Statystyczny nie informuje o stawkach za pracę przy NSP 2021. Na przykładzie zakończonego w poprzednim roku Powszechnym Spisie Rolnym wynagrodzenie rachmistrza terenowego określano jako iloczyn stawki 37 zł brutto i liczby przeprowadzonych bezpośrednich wywiadów z użytkownikiem gospodarstwa rolnego. Mniejszą stawkę ustalono w przypadku wywiadów telefonicznych w kwocie 20 zł i liczby przeprowadzonych wywiadów telefonicznych z użytkownikami gospodarstw rolnych.

Podobne artykuły

Rachmistrzowie spisowi ruszają w miasto. Trwa...

Rachmistrzowie spisowi ruszają w miasto. Trwa...

24 czerw.
To musisz wiedzieć, Roland International Polska...

To musisz wiedzieć, Roland International Polska Sp....

23 czerw.
Wideo: Odkryj w sobie wirtuoza - rekrutacja do...

Wideo: Odkryj w sobie wirtuoza - rekrutacja do...

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama